01:04 2018 Vasario 26
Vilnius-16°C
Tiesioginis eteris
  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė. Archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė lankysis hospise

  © © Фото: Robertas Dačkus (lrp.lt)
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9010

  Lietuvos prezidentė Dalia Grybauskaitė susitiks su sostinės hospiso darbuotojais ir savanoriais, kurie kasdien padeda nepagydomomis ligomis sergantiems ligoniams.

  VILNIUS, gruod 8 — Sputnik. Šalies vadovė Dalia Grybauskaitė 12:00 lankysis Vilniaus pal. kun. Mykolo Sopočkos hospise — išskirtinėje gydymo įstaigoje, kurioje rūpinamasi nepagydomomis ligomis sergančiais ligoniais, praneša prazidentės spaudos tarnyba.

  Ši gydymo įstaiga, atvėrusi duris 2012 metais, buvo įrengta ir yra išlaikoma privačių aukotojų lėšomis, prisidedant Vilniaus teritorinei ligonių kasai.

  Čia medikai, psichologai, dvasininkai, teisininkai neatlygintinai padeda sunkiomis, dažniausiai onkologinėmis ligomis sergantiems žmonėms. Profesionali priežiūra ir slauga yra derinama su dvasine pagalba. Per metus stacionare pasirūpinama beveik 200 pacientų. Be to, šimto savanorių komanda kasdien vyksta pas ligonius, slaugomus namų sąlygomis. Parama teikiama ir jų šeimoms.

  Prezidentė su pasiaukojančiais įstaigos darbuotojais ir savanoriais kalbėsis apie savanorystę ir atjautos idėjas, paskatinančias žmones ryžtis kilniems darbams, aukoti ne tik pinigus, bet ir laiką, dėmesį labiausiai pažeidžiamiems žmonėms.   

  Dar šia tema

  Medikai pagreitins vėžio tyrimus
  Pasirūpink savo sveikata — atlik nemokamą ŽIV ir hepatito testą
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos