11:27 2020 Birželio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1136
 • RUB78.4416
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  23

  Sostinės savivaldybė didina lengvatą verslo liudijimui gauti, siekiant sumažinti bedarbių skaičių.

  VILNIUS, gruod 13 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė nuo kitų metų planuoja didinti lengvatą verslo liudijimui gauti iki 90% ir tokiu būdu paskatinti ilgalaikius bedarbius pradėti nuosavą verslą Vilniuje, praneša sostinės savivaldybės spaudos tarnyba.

  Nuo pirmadienio gyventojai jau gali įsigyti naujus ar pratęsti turimus verslo liudijimus 2017 metams Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

  Ilgalaikiu bedarbiu laikomas daugiau kaip pusmetį darbo negaunantis iki 25 metų amžiaus gyventojas, arba vyresnis nei 25 metų žmogus, negaunantis darbo ilgiau kaip metus (skaičiuojama nuo įsiregistravimo darbo biržoje dienos).

  Sostinės Taryba nuo kitų metų įveda naują diferenciaciją lengvatoms. Bedarbiams, kurie darbo biržoje registruoti trumpiau nei vienerius metus, bus suteikiama 25% lengvata verslo liudijimui.  Anksčiau visi Vilniaus bedarbiai, nepaisant bedarbystės laikotarpio, verslo liudijimus galėdavo įsigyti su 50% lengvata.

  "Deja, atsirasdavo piktnaudžiaujančių: net ir vienai dienai užsiregistravę darbo biržoje, gaudavo didelę lengvatą mokėdami už verslo liudijimą", — rašoma savivaldybės pranešime.

  Kaip ir anksčiau, 50% lengvatos verslo liudijimams įsigyti bus taikomos pensininkams, neįgaliesiems, tėvams, auginantiems tris ar daugiau vaikų, vienišiems ar neįgalų vaiką auginantiems tėvams, tradiciniais amatais besiverčiantiems asmenims.

  70% lengvata bus taikoma moksleiviams bei dieninio kurso studentams.

  Nuo 2016 metų pradžios įvesta lengvata Vilniaus auklėms už verslo liudijimą mokėti simbolinį 1 eurą parodė, kad per metus verslo liudijimų išsiimančių auklių padaugėjo: jei 2015 metais jų buvo 86, tai įvedus lengvatą, iki šiol jų buvo išduota jau daugiau kaip 200.

  Įsigyti naujus ar pratęsti turimus verslo liudijimus 2017 metams patogiausia elektroniniu būdu.

  Dar šia tema

  Darbdavys: už gerą darbuotoją esu pasiruošęs primokėti

  Svarbiausios temos