06:59 2020 Vasario 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  117

  Bibliotekų metų užbaigimo ceremonijoje Dalia Grybauskaitė padėkojo tiems žmonėms, kurie prisideda prie knygos kūrimo.

  VILNIUS, gruod 13 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė atnaujintoje nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje dalyvavo Bibliotekų metų užbaigimo ceremonijoje, pranešė prezidentūros kanceliarija.

  Renginyje Dalia Grybauskaitė teigė, kad knyga gyvenime visada išliks svarbi.

  "Bibliotekos yra knygos simbolis, tas tarpininkas, kuris atneša mums knygą, moko skaityti ir bendrauti per knygas, su knyga. Todėl Bibliotekų metai —tai taip pat ir papildomo dėmesio bibliotekoms metai, tai ir pagarbos bibliotekininkų darbui metai. Todėl tikrai palaikiau šiuos metus", — žurnalistams BNS renginyje sakė prezidentė.

  Pasak jos, bibliotekos Lietuvoje yra ir bendruomenių namai, kultūros židiniai, kur vaikai nuo mažens gali susipažinti su knygomis.

  Renginyje dalyvavusi prezidentė įteikė padėkos raštus ir aplankė naujai nacionalinėje Martyno Mažvydo bibliotekoje įkurtą Vaikų literatūros skyrių.

  Šalies vadovė padėkojo bibliotekininkams už tai, kad jie myli ir knygas, ir kiekvieną pas juos ateinantį žmogų.

  "Esu dėkinga tiems žmonėms, kurie dirba su knyga, nes knyga yra mūsų gyvenime svarbi ir turi likti svarbi. Tie žmonės, kurie pasiaukojančiai dirba su knygomis, su žmonėmis yra tikrai verti pagarbos, nes žinome, kad jie ir kukliau gyvena, ir atlyginimai nėra kažin kokie. Bet ta meilė knygai išties suteikia jiems prasmę ir mums suteikia pagarbos jausmą tiems žmonėms", — kalbėjo prezidentė.

  Bibliotekų patrauklumas

  Paskelbus 2016-uosius Bibliotekų metais, buvo siekiama padidinti bibliotekų įvaizdžio patrauklumą visuomenei ir socialiniams partneriams, išryškinti bibliotekų tinklo privalumus, atskleisti daugialypių bibliotekų teikiamų paslaugų plėtros ir naudos visuomenei potencialą.

  Bibliotekų metams iš viso buvo skirta 450 tūkstančių eurų valstybės biudžeto lėšų, iš jų 300 tūkstančių eurų — naujoms knygoms ir kitiems leidiniams įsigyti.

  Lietuvoje šiuo metu veikia 2,5 tūkstančio bibliotekų, kuriose dirba beveik 6 tūkstančiai profesionalių darbuotojų. Kasmet bibliotekos sulaukia daugiau nei 20 milijonų apsilankymų.

  Dar šia tema

  Maskvoje bus pristatyti Jurgio Baltrušaičio laiškai
  Lietuva išleis naują Raudonąją knygą
  Metų pabaigoje pasirodys knyga apie Holokausto Lietuvoje vykdytojus
  Tegai:
  biblioteka, knyga, Bibliotekų metų pabaigos renginys, Lietuvos nacionalinė Martyno Mažvydo biblioteka, Dalia Grybauskaitė, Vilnius

  Svarbiausios temos