01:05 2018 Vasario 26
Vilnius-16°C
Tiesioginis eteris
  Dalia Grybauskaitė aplankė anksčiau laiko gimusius naujagimius. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Prezidentė: neišnešiotiems kūdikiams labai svarbūs rūpestis bei meilė

  © Фото: Robertas Dačkus (lrp.lt)
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  12222

  Šalies vadovė apsilankiusi Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje pažymėjo, kad aukščiausios kokybės moderni pagalba gležniausiems šalies piliečiams — pažangios ir brandžios valstybės liudijimas.

  VILNIUS, gruod 19 — Sputnik. Dalia Grybauskaitė aplankė Kauno klinikų Neonatologijos klinikoje gydomus anksčiau laiko gimusius naujagimius, pabendravo su jų šeimomis, pasidomėjo naujausiais gydymo metodais ir galimybėmis, praneša prezidentės spaudos tarnyba.

  "Neišnešiotiems kūdikiams nuo pat pirmųjų dienų labai svarbus aplinkinių ir artimųjų rūpestis bei meilė. Tačiau tam, kad jie būtų sveiki, galėtų sėkmingai vystytis ir užaugti, būtina naujausia gydymo technika ir metodai", — sakė prezidentė.

  Grybauskaitės teigimu, aukščiausios kokybės moderni pagalba gležniausiems šalies piliečiams — pažangios ir brandžios valstybės liudijimas.  

  Šalies vadovė klinikose taip pat apžiūrėjo prieš kelias savaites pradėjusį veikti pirmąjį Lietuvoje donorinio motinos pieno banką, kurio atsargomis maitinami neišnešioti kūdikiai.

  Даля Грибаускайте посетила клинику для недоношенных детей
  Dalia Grybauskaitė aplankė anksčiau laiko gimusius naujagimius

  Nelik abejingas

  Prezidentės globojamas projektas "Kalėdų naktį tylią išgelbėkime gyvybę", inicijuotas asociacijos "Padedu augti" ir atlikėjo Tomo Augulio, visus šalies žmones kviečia nelikti abejingais  ir prisijungti prie bendro tikslo, kad kiekviena maža gyvybė būtų išsaugota ir galėtų toliau sėkmingai augti.

  Pernai šalyje gimė apie 30 tūkstančių naujagimių, iš kurių daugiau nei 5% — anksčiau laiko. Tokių naujagimių šalyje kasmet daugėja. Šiuo metu Kauno klinikos yra aprūpintos nauja medicinine aparatūra, ligos diagnozuojamos ir gydomos pagal naujausias rekomendacijas. Tačiau tam, kad šalies neišnešiotų naujagimių priežiūra ir gydymas būtų dar efektyvesni, nuolat reikalinga pati moderniausia tausojanti neinvazinė, skausmo nesukelianti diagnostikos įranga.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė lankysis hospise
  Auksinė žuvelė aplankė onkologinėmis ligomis sergančius vaikus
  Grybauskaitė siekia įpareigoti organizacijas viešinti gaunamą paramą
  Tegai:
  naujagimiai, Kauno klinikos, Kaunas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos