20:35 2020 Birželio 02
Tiesioginis eteris
 • USD1.1174
 • RUB76.8001
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  166

  Mini zoologijos sode laikyti kiaunė ir lapė paleisti į laisvę, varną pasiėmė Gyvūnų globėjų asociacija, o šeimininkui gresia bauda.

  VILNIUS, gruod 19 — Sputnik. Vienoje iš Kauno rajone esančių sodybų aptiktas netikėtas radinys — sodyboje įkurtas mini zoologijos sodas, praneša Aplinkos ministerija.

  Praėjusią savaitę aplinkosaugininkai kartu su Gyvūnų globėjų asociacijos atstovais bei veterinarijos gydytojais nuvykę patikrinti gauto pranešimo, vos pravėrus kiemo vartus, išgirdo šaižų varnos kranksėjimą. Paukštis buvo įkurdintas nedideliame voljere, pačiame kiemo viduryje.

  Sodybos šeimininkas buvo akivaizdžiai nepatenkintas pareigūnų vizitu, o paklaustas, ar laiko ir daugiau laukinių gyvūnų, vyras prisipažino, kad turi kiaunę, kurią neva pagavo, kai ši bandė prasmukti į jo balandinę.

  Patraukę apžiūrėti vietos, kur laikoma kiaunė, gyvosios gamtos apsaugos inspektoriai susidomėjo keistu gardu — nuo vieno iš sodyboje buvusių aptvarų sklido specifinis kvapas, o po narvu matėsi plunksnų krūva. Paaiškėjo, kad šiame narve sodybos šeimininkas laikė dar vieną gyvūną — lapę.

  Miškinė kiaunė ir lapė buvo sveikos, todėl šie gyvūnai išvežti į mišką ir paleisti į laisvę. Bandyta paleisti ir varną, tačiau ji, tikriausiai, taip ilgai gyveno voljere, kad nebemokėjo skraidyti, todėl ją pasiėmė Gyvūnų globėjų asociacija.

  Pažeidėjas neslėpė, kad neturi specialių leidimų laukiniams gyvūnams laikyti ir nesipriešino, kai pareigūnai gyvūnus iš jo paėmė. Vyrui surašytas administracinio teisės pažeidimo protokolas, jam gresia bauda nuo 57 iki 115 eurų.

  Dar šia tema

  Iki sausio vidurio draudžiama žvejoti vėgėles
  Mažeikių rajone vienas vyras sumedžiojo du vilkus
  Lūšis iš Raudonosios knygos žuvo po automobilio ratais Varėnos rajone
  Tegai:
  laukiniai gyvūnai, bauda, Lietuva

  Svarbiausios temos