12:20 2020 Vasario 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.0801
 • RUB69.5480
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (175)
  108

  Švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojai padovanojo knygų Ruklos pabėgėlių priėmimo centre esantiems vaikams.

  VILNIUS, gruod 23 — Sputnik. Švietimo ir mokslo ministerija perdavė Ruklos pabėgėlių priėmimo centrui ministerijos darbuotojų kalėdinę dovaną — ryškių vaikiškų knygų bibliotekėlę, praneša ministerija.

  "Rudenį ministerijos darbuotojai, atsiliepdami į Lietuvos Prezidentės palaikomą akciją, Gruzdžių vaikų socializacijos centrui padovanojo metinį abonementą į baseiną. Tęsdami geras tradicijas, prieš Kalėdas nutarėme surinkti knygų Ruklos pabėgėlių priėmimo centrui", — sako ministerijos kancleris Tomas Daukantas.  

  Centro darbuotojams užsiminus, kad pabėgėlių vaikams ypač trūksta nesudėtingų vaikiškų knygelių lietuvių kalba, taip pat pažintinės literatūros suaugusiesiems, švietimo ir mokslo ministerijos darbuotojai paaukojo įvairių leidinių: pasakų, vaikiškų enciklopedijų, ikimokyklinukams skirtų užduočių knygelių ir kitų.     

  Pabėgėliai. Archyvinė nuotrauka
  © AP Photo / Lefteris Pitarakis

  Visos knygos nuvežtos į Ruklos pabėgėlių priėmimo centrą.

  Lietuvių požiūris į pabėgėlius

  Šiuo metu Rukloje esančiame pabėgėlių priėmimo centre gyvena apie 200 asmenų. Daugiausia jų — žmonių iš Artimųjų Rytų, perkeltų pagal Europos Sąjungos programą. Iš viso Lietuva įsipareigojo priimti 1105 pabėgėlius.

  Pagal bendrovės "Spinter tyrimai" gegužės mėnesį atlikta visuomenės apklausa, pabėgėlių priėmimui visiškai nepritaria apie 46% Lietuvos gyventojų, beveik 49% apklaustųjų pritaria pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis. Daugiau nei trys ketvirtadaliai (77,3%) pritariančiųjų pabėgėlių priėmimui su tam tikromis išlygomis sakė, kad imigrantai turėtų būti pabėgėliai nuo karo ar persekiojimų, bet ne ekonominiai migrantai.

  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  © Sputnik /
  Kas laukia pabėgėlių Lietuvoje
  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (175)

  Dar šia tema

  Dvylika pabėgėlių iš Sirijos ir Irako atvyko į Lietuvą
  Žilinskas: prašymai dėl pabėgėlio statuso nagrinėjami pakankamai greitai
  Pabėgėliai turės išmokti lietuvių kalbą per vieną mėnesį
  Tegai:
  pabėgėliai, Kalėdos, Ruklos pabėgėlių priėmimo centras, Švietimo ir mokslo ministerija, Tomas Daukantas, Lietuva

  Svarbiausios temos