09:48 2019 Spalio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB71.1373
  Sostinės meras Remigijus Šimašius avarijos vietoje. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Šimašius žada likviduoti avariją Upės gatvėje iki Kalėdų

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Nelaimė Vilniuje: vamzdžių avarija Upės gatvėje (12)
  5730

  Vilniaus meras, aplankęs avarijos vietą Upės gatvėje, išreiškė pasitikėjimą, kad nutrauktų vamzdžių atstatymo darbai gali būti baigti šeštadienio vakarą.

  VILNIUS, gruod 24 — Sputnik. Sostinės meras Remigijus Šimašius teigia, kad nuotekų linijų avarijos, kuri įvyko penktadienį Vilniuje, Upės gatvėje likvidavimo tempai leidžia tikėtis, kad nutrauktų vamzdžių atstatymo darbus galima pabaigti net šeštadienio vakarą.

  "Vakar vakare mačiau situaciją, naktį. Padaryta daug daugiau negu buvo planuota, tai tikiuosi, kad avarija bus pašalinta greičiau negu planuojama — galbūt net šįvakar", — šeštadienį prie avarijos vietos BNS sakė meras.  

  Pasak jo, popietų turėtų būti sujungiamas trūkęs vamzdis ir tada paleistos nuotekos.

  Провал грунта и асфальта на улице Упес в Вильнюсе
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Įgriuva Upės gatvėje

  "Noriu pasakyti, kad ekstremalioji situacija paskelbta kai tik paaiškėjo situacijos rimtumas. Operatyviai sušaukta Ekstremaliųjų situacijų komisija skubiai susirinko ne dėl to, kad įvyko įgriuva, o dėl to, kad reikėjo priimti sprendimą — ar užsukti vandenį kone pusei Vilniaus gyventojų, ar susitaikyti su tuo, kad nors ir apvalyta, dalis teršalų pateks į Nerį", — sakė Šimašius.

  Vilniaus meras apžvelgė atliktus avarijos likvidavimo darbus: per naktį į avarijos vietą buvo suvežtas gruntas ir užpilta šalia nutrauktų vamzdžių susidariusi duobė. Šiuo metu gruntas yra tvirtinamas, o popiet jau ketinama pradėti nuotekų vamzdžių atstatymo darbus.

  Трубы водопровода в месте размыва грунта
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Nuotekų vamzdžiai smegduobės vietoje

  Po vakar įvykusios avarijos keletą valandų nuotekos buvo kaupiamos tarpinėje nuotekų stotyje, esančioje už kelių šimtų metrų nuo avarijos vietos. Tačiau vakare, persipildžius tarpiniams rezervuarams, jos buvo pradėtos leisti į Neries upę, netoli tilto šalia Edukologijos universiteto.

  Sąžiningi vilniečiai

  Jis dar kartą paprašė vilniečių, gyvenančių avarijos vietą supančiuose rajonuose (ypač Žirmūnų, Jeruzalės, Baltupių ir Antakalnio rajonuose) apriboti vandens naudojimą, kol nutraukti vamzdžiai bus atstatyti.

  Стройтехника на ликвидации последствий провала
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Statybinė technika likviduoja avarijos pasekmes

  Šimašius be kita ko pabrėžė, kad miesto valdžios prašymai dėl avarijos apriboti vandens naudojimą, buvo išgirsti: "Matėsi, kad tas ir įvyko".

  Pasak Šimašiaus, dėl avarijos per šventes visiškai išjungti vandenį "praktiškai pusei" vilniečių būtų buvę "antichumaniška, nesąžiningas ir nežmoniška".

  Работы по ликвидации провала грунта на улице Упес
  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Statybininkai upės gatvės avarijos vietoje

  Anksčiau Šimašius pažadėjo, kad žala, padaryta aplinkai, bus išieškota iš asmenų, dėl kurių kaltės nulaužti nuotekų vamzdžiai ir teršalai pateko į Nerį.

  "Anksti dabar galutinai priežastis sakyti, bet kas matosi ir kas aiškiai matosi ir (įvykio vietos) filmuotoje medžiagoje, tai, kad nuvažiavo šlaitas ir su juo kartu ir vamzdžiai. Taip atrodo iš pirmo žvilgsnio, kad vamzdžių nutrūkimas yra pasekmė, o ne priežastis to grunto nuvažiavimo", — šeštadienį Lietuvos radijui teigė meras.

  Pasak jo, avarijos žala gamtai yra padaryta ir žala bus išieškota iš kaltų asmenų.

  "Net neabejoju, kad žala yra, nes net ir menkiausia nuoteka į upę yra nedovanotina, ir ta žala bus išieškota iš kaltų asmenų", — teigė Šimašius.

  Bendrovė "Vilniaus vandenys" pranešė, kad nutrauktų vamzdžių atstatymo darbus ketinama pradėti šeštadienį po pietų.  

  Dėl avarijos Vilniaus mieste paskelbta ekstremalioji padėtis.

  Upės gatvėje, pries "Barclays" pastato, trūkus dviems nuotekų linijoms ir dviems nuotekų vamzdžiams, didelė smegduobė atsivėrė penktadienio vidurdienį.    

  Temos:
  Nelaimė Vilniuje: vamzdžių avarija Upės gatvėje (12)
  Tegai:
  Upės gatvė, nuotekų vamzdžiai, avarija, Remigijus Šimašius, Vilnius

  Svarbiausios temos