14:41 2018 Vasario 22
Vilnius-11°C
Tiesioginis eteris
  Prezidentė Dalia Grybauskaitė. Archyvinė nuotrauka

  Švenčių proga prezidentė suteikė malonę keturiems žmonėms

  © © Фото: Robertas Dačkus (lrp.lt)
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  11310

  Kalėdų išvakarėse Dalia Grybauskaitė pasirašė malonės dekretą, kuriuo padovanojo keturiems žmonėms laimingesnes šventes.

  VILNIUS, gruod 24 — Sputnik. Penktadienį, gruodžio 23 dieną prezidentė Dalia Grybauskaitė, atsižvelgusi į Malonės komisijos rekomendacijas, pasirašė dekretą dėl malonės suteikimo keturiems asmenims, pranešė Prezidentūros spaudos tarnyba.

  Kam suteikta malonė

  Marijona Kikilienė atleista nuo likusios piniginės baudos. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į sunkią nuteistosios materialinę padėtį ir prastą sveikatą.

  Viktorui Knizevičiui teismo paskirta piniginė bauda sumažinta dešimčia tūkstančių eurų. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į tai, kad asmuo išlaiko nepilnametę dukrą ir yra sunkios sveikatos būklės.

  Gendručiui Masiliūnui laisvės atėmimo bausmė sumažinta dvejais metais. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į nuteistojo asmenybę, amžių ir nusikaltimo pobūdį. Nuteistojo priežiūros reikia dalies darbingumo netekusiai žmonai.

  Giedriui Medelinskui laisvės atėmimo bausmė sumažinta dviem metais. Priimant sprendimą buvo atsižvelgta į nuteistojo asmenybę ir nusikaltimo pobūdį. Nuteistasis turi mažametį vaiką, sunkiai serga.

  Malonės komisijos posėdis įvyko 2016 metų gruodžio 22 dieną. Posėdyje buvo svarstomi 144 nuteistųjų malonės prašymai.

  Malonės gali prašyti visi Lietuvos ir kitų valstybių teismų nuteisti Lietuvos piliečiai. Prašančiajam malonės gali būti dovanota laisvė, sutrumpintas laisvės atėmimo laikas arba sumažinta kita teismo skirta bausmė.

  Malonės komisiją sudaro Lietuvos Aukščiausiojo ir Apeliacinio teismų pirmininkai, teisingumo ministras, generalinis prokuroras, Kalinių globos draugijos, Lietuvos teisininkų draugijos, Lietuvos nusikaltimų aukų rėmimo asociacijos atstovai, prezidentės patarėjai teisės klausimais.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: Brexit metu reikia išvengti ES piliečių diskriminacijos
  Grybauskaitė: Lietuva gins Britanijos lietuvius
  Grybauskaitė aukštai vertina knygos svarbą visuomenei
  Tegai:
  malonė, Kalėdos, Dalia Grybauskaitė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos