19:04 2021 Sausio 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (70)
  103

  Naujų reisų atsiradimas įtakojo keleivių, vykstančių iš Lietuvos į Europos šalis, didėjimą.

  VILNIUS, gruod 25 — Sputnik. Šių metų lapkritį Lietuvos oro uostuose toliau augo skrydžių ir keleivių skaičius, praneša Susisiekimo ministerija.

  Palyginus su atitinkamu praėjusių metų laikotarpiu, lapkritį keleivių padaugėjo 14 procentų, skrydžių — 6 procentais. Šiems rezultatams didelės įtakos turėjo devynios naujos kryptys iš Lietuvos oro uostų į įvairius Europos miestus.

  Naujas reisas Minskas-Palanga. Nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Констанция Ждановская

  Sparčiausiai augo Palangos oro uostas — šiemet lapkričio mėnesį čia aptarnauta beveik 19 tūkstančių keleivių, tai yra 76 procentais daugiau nei 2015 metų lapkritį. Itin padaugėjo keliaujančiųjų į Londoną — tiek į Lutono, tiek į Stanstedo oro uostus.

  Lyginant šių ir praėjusių metų lapkričio mėnesio rezultatus, Vilniaus oro uoste keleivių skaičius išaugo 12 procentų — iki 281 tūkstančio. Kauno oro uoste 10 procentų — iki 56 tūkstančių keleivių.

  Vilniaus oro uosto rezultatams turėjo įtakos naujosios tiesioginių skrydžių kryptys — Birmingemas, Nica, Baris, Reikjavikas, Berlynas. Itin populiaria tapo žemų sąnaudų bendrovės "Ryanair" paskelbta kryptis į Lidsą. Taip pat daugėjo keleivių, vykstančių iš Vilniaus į Oslą, Taliną, Stokholmą, Varšuvą ir Kijevą.

  Kauno oro uosto rezultatus taip pat gerino naujos kryptys, kuriomis skrydžiai pradėti šių metų rudenį, —  Eindhovenas, Stavangeris, Bergenas, Olesiundas. Į šiuos miestus iš Kauno skraidina žemų sąnaudų oro linijų bendrovė "Wizz Air".

  Iš viso per 11 šių metų mėnesių Lietuvos oro uostai aptarnavo 4,4 milijono keleivių.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (70)

  Dar šia tema

  Skrisk į Varšuvą penkis kartus per dieną
  Palangos oro uostas — ketvirtas tarp Europos mažųjų oro uostų
  Pradėti skrydžiai tarp Vilniaus ir Ciuricho
  Tegai:
  keleiviai, oro uostas, Susisiekimo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos