10:53 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Linksmų Kalėdų! (177)
  97

  Pasakiškai pasipuošęs kurortas savo lankytojams siūlo pažinti pamario krašto tradicijas, išmokti išsikepti ir dekoruoti meduolius, nemokamai aplankyti filmus ir koncertus.

  VILNIUS, gruod 26 — Sputnik. Įžiebus šventines eglutes, Baltijos jūros ir marių globojamas Neringos kurortas sužibo Kuršių nerijos simboliais ir baltiškais ženklais, tarsi primindamas šventinių papuošimų galeriją po atviru dangumi, be to paruošė pramoginę programą kurorto gyventojams ir svečiams, praneša Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras "Agila".

  Kiekviena Neringos gyvenvietė įvairiai pasipuošė. Vaikštinėjančius Nidoje džiugina šventinėmis šviesomis suspindusi baltiška Perkūno ženklo simbolika, vėtrungės ir kurėnai. Juodkrantėje jau ne pirmus metus sušvito praeivių šypsenas keliantys briedžių siluetai. Kuršių nerijos ir jūros simboliai puošia ir mažąsias Neringos gyvenvietes — Preilą bei Pervalką. Beje, šiais metais visose Neringos gyvenvietėse galima rasti ir šventines eglutes.

  Kalėdiniais meduoliais kvepia Neringos šventinių renginių programa, kviečianti ne tik išmokti patiems juos išsikepti ir gražiais raštais dekoruoti, bet ir pažinti pamario krašto tradicijas Adventui skirtų susitikimų metu.

  Pasibaigus rimties ir susikaupimo laikotarpiui, ypatingai džiugios nuotaikos įsivyraus ir šventinėje Neringos programoje. Paskutinioji šių metų savaitė kurorto gyventojus ir svečius džiugins — nemokamomis filmų peržiūromis, diskusijomis ir koncertais.

  Nemokamos filmų peržiūros

  Didžiąsias metų šventes sutinkančius Neringoje į nemokamas filmų peržiūras kviečia Nidos kultūros ir turizmo informacijos centras "Agila".

  Antrąją Kalėdų dieną, gruodžio 26 dieną, centre (Taikos gatvė, 4) bus rodomas mažiesiems (16:00), o vėliau ir suaugusiems skirtas filmas (18:00). 

  Gruodžio 28 dieną, trečiadienį, Nidos kultūros ir turizmo informacijos centre "Agila" įvyks kurortą ir jo bendruomenę pristatomo filmo "Neringa mano miestas" šventiška peržiūra (17:00), o kitą dieną — vyks diskusija apie kartų skirtumus (17:00). Diskusiją "Kartų polilogas" moderuos menininkas, asociacijos "Kūrybinės jungtys" narys, pedagogas, lektorius Gediminas Beržinis ir Virginija Beržinienė.

  Šventiniai koncertai — įėjimas laisvas

  Naujųjų metų išvakarėse, gruodžio 31 dieną, Neringoje vyks net du miesto šventiniai koncertai (įėjimas laisvas). Likus kelioms valandoms iki lemtingo vidurnakčio Nidoje koncertuos grupė "Saulės kliošas" (nuo 21:00), o Juodkrantėje vyks grupės "El Fuego" koncertas (nuo 20:00).

  Likus pusvalandžiui iki Naujųjų metų šventinė muzika ir sveikinimai skambės prie pagrindinių Nidos ir Juodkrantės eglių. Sausio pirmąją tradiciškai prasidės kuršiškos žuvienės ragavimu Nidoje (nuo 13:00 greta Nidos KTIC "Agila").

  "Šventiškai ir ypatingai pasijaus kiekvienas mūsų krašto svečias, Neringoje sutinkantis šventas Kalėdas ar Naujuosius metus. Juk išskirtinėje Neringoje, ypatingi ne tik papuošimai, bet ir šiame krašte sutinkami žmonės, patiriami išgyvenimai", — šypsosi Neringos savivaldybės meras Darius Jasaitis.

  Šventines programas siūlo ir Neringos kurorto įstaigos, kurių pasiūlymus galima rasti adresu http://visitneringa.com/.

  Temos:
  Linksmų Kalėdų! (177)

  Dar šia tema

  Medikų patarimai, kaip neapsinuodyti švenčių metu
  Pavojingi žaislai: kaip išrinkti dovaną vaikui
  Tegai:
  Naujieji metai, Agila, Neringa, Lietuva

  Svarbiausios temos