09:23 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Alkoholis. Archyvinė nuotrauka

  Po metų nebeliks alkoholio paprastose parduotuvėse

  CC0 / Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  161

  Sveikatos apsaugos ministras teigia, kad 2018 metais alkoholiu bus leidžiama prekiauti tik specializuotose parduotuvėse.

  VILNIUS, gruod 27 — Sputnik. Specializuotos alkoholio parduotuvės Lietuvoje galėtų atsirasti 2018 metais, praneša BNS su nuoroda į sveikatos apsaugos ministrą Aurelijų Verygą.

  "2018 metai, galėčiau galvoti, yra realus laikas, kad specializuotos parduotuvės galėtų atsirasti. Manau, metai — pusantrų yra pakankamai ir tam, kad atliktume skaičiavimus, ir verslui pasiruošti", — sakė ministras.

  Vyriausybė žada, kad ateityje alkoholiu bus leidžiama prekiauti tik specializuotose parduotuvėse, o jų skaičių ketinama nustatyti atsižvelgiant į gyventojų skaičių.

  Verygos teigimu, licencijų išdavimui pasirengti prireiks laiko.

  "Jeigu mes nustatysime licencijų skaičių, kiek jų gali būti, tai mes turėsime sukurti mechanizmą, kaip tos licencijos bus skaidriai įgyjamos, paskaičiuoti, kokiam gyventojų skaičiui kiek tų licencijų turi būti, turėsime pasižiūrėti į gerąją kitų šalių praktiką", — sakė ministras.

  "Valstiečiai žalieji" rinkimų kampanijos metu žadėjo įvesti valstybinį prekybos alkoholiu monopolį, bet šią poziciją vėliau sušvelnino. Vyriausybės programoje teigiama, kad apie monopolį bus svarstoma tik tada, jei pakankamo rezultato neduos specializuotos parduotuvės.

  Pasaulio sveikatos organizacijos duomenimis, Lietuva patenka į daugiausia alkoholio suvartojančių Europos šalių trejetuką. Apie būtinybę riboti jo vartojimą imta garsiau kalbėti po šalį sukrėtusių nusikaltimų, kuriuos įvykdė girtaujantys asmenys. 

  Dar šia tema

  Blaivus ar ne — atsakys biometrinis alkotesteris
  Vyriausybė sieks alkoholio pardavimo ir vartojimo amžiaus didinimo
  Lietuvos paaugliai atsisako žalingų įpročių
  Tegai:
  alkoholis, specializuotos alkoholio parduotuvės, Aurelijus Veryga, Lietuva

  Svarbiausios temos