00:00 2018 Kovo 20
Vilnius-3°C
Tiesioginis eteris
  Nuotekų vamzdžių tvarkymas. Archyvinė nuotrauka

  Aplinkos ministras: nuotekų vamzdžių avarija Vilniuje — viena didžiausių ekologinių nelaimių

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Nelaimė Vilniuje: vamzdžių avarija Upės gatvėje (13)
  4501

  Aplinkos ministras Kęstutis Navickas pažymi, kad dėl avarijos didžiausia žala gali būti padaryta lašišų ir šlakių populiacijoms Neries upėje.

  VILNIUS, gruod 27 — Sputnik. Nuotekų vamzdžių avarija Vilniuje Upės gatvėje aplinkos ministras Kęstutis Navickas pavadino viena didžiausių pastarųjų metų ekologinių nelaimių, praneša BNS.

  Navickas pasakė, kad avarijos poveikis aplinkai bus įvertintas artimiausiu metu.

  "Preliminariais duomenimis, buvo palankios gamtinės sąlygos sumažinti poveikį (aplinkai), — yra gerokai pakilęs Neries vanduo, <…> nuotekos buvo praskiestos didesniu santykiu vandens. Kitas veiksnys — šaltas oras, nes kuo šaltesnis oras, tuo bakterijos blogiau dauginasi. Šie dalykai teikia vilties, kad tas poveikis nebus didelis, nes didžiausias nerimas yra dėl poveikio atsikūrusiai lašišų ir šlakių populiacijai, kuriuos galima buvo pagauti Vilniaus mieste iki šiol", — interviu Žinių radijui antradienį kalbėjo Navickas.

  Anot aplinkos ministro, antradienį bus sudaryta speciali komisija, kuri vertins avarijos priežastis ir pasekmes.

  Kol kas vertinamos dvi galimos avarijos priežastys. Pagal vieną jų — statybų darbų metu neatlaikius konstrukcijai žemių nuošliauža nutempė du magistralinius vamzdžius. Kita versija, pasak ministro — statybų metu neatlaikė vamzdžiai ir tuomet išplovė konstrukcijas.

  Atsivėrė didelė įgriuva

  Didelė dviejų nuotekų vamzdžių avarija Vilniaus Upės gatvėje praėjusią savaitę įvyko šalia kylančio verslo centro "Green Hall 3" požeminės automobilių stovėjimo aikštelės statybvietės, kurioje leidimas darbams išduotas šių metų gruodžio 13 dieną.

  Šį leidimą Vilniaus miesto savivaldybė išdavė bendrovei "Upės projektai", priklausančiai verslininko Arūno Martinkevičiaus koncerno SBA valdomai įmonei "Urban Inventors".  

  "Projektas buvo parengtas pagal visas jam išduotas sąlygas ir suderintas bei patvirtintas visų atsakingų institucijų. Prieš tai būsimoje statybų vietoje buvo atlikti geologiniai ir archeologiniai tyrimai", — sakoma SBA viešųjų ryšių vadovės Virginijos Dunauskienės šeštadienį atsiųstame pranešime.

  Pasak Dunauskienės, "Upės projektai" yra sklypo, kuriame statomi "Green Hall" pastatai, savininkė.

  Dunauskienė be kita ko paaiškino, kad "Upės projektai" statyba neužsiima, ji atsakinga už šio verslo centro vystymą ir tam samdo kitas įmones. Žemės kasimo darbus Upės gatvėje esančiame sklype vykdo bendrovė "Stiebasta", o atraminių sienų ir pamatų projektavimo ir įrengimo darbais rūpinasi įmonė "Vilniaus rentinys". 

  Dėl nuotekų linijos avarijos Vilniaus mieste paskelbta ekstremalioji padėtis, gyventojų buvo prašoma naudoti kuo mažiau vandens, tačiau vis tiek skaičiuojama, kad į Nerį pateko tūkstančiai kubinių metrų nuotekų.

  Upės gatvėje, prie "Barclays" pastato, trūkus dviems nuotekų linijoms ir dviems nuotekų vamzdžiams, didelė smegduobė atsivėrė penktadienio vidurdienį.

  Temos:
  Nelaimė Vilniuje: vamzdžių avarija Upės gatvėje (13)

  Dar šia tema

  Šimašius žada likviduoti avariją Upės gatvėje iki Kalėdų
  Vilniaus avarijos pasekmės Upės gatvėje bus pašalintos po pietų
  Tegai:
  ekologinė nelaimė, nuotekų vamzdžiai, Kęstutis Navickas, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos