07:41 2019 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1328
 • RUB74.9142
  Dalia Grybauskaitė. Archyvinė nuotrauka

  Grybauskaitė: daugiausiai švietimo problemų yra aukštajame moksle

  © Sputnik / Александр Липовец
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  9110

  Prezidentė mano, kad aukštąsias mokyklas baigusių specialistų lygis neatitinka valstybės interesų.

  VILNIUS, gruod 30 — Sputnik. Prezidentė Dalia Grybauskaitė teigia, kad švietimo srityje labiausiai reformų prašosi aukštasis mokslas, praneša BNS su nuoroda į žiniasklaidą.

  "Daugiausiai problemų švietimo srityje, kurias reikia spręsti, ir labai greitai, — aukštajame moksle, kur būtinos labai radikalios permainos. Universitetų tinklas labai išplėstas, o dalies jų suteikiamo išsilavinimo kokybė labai menka. Toks išsilavinimas praranda ir savo vertę, ir reputaciją. Kiek radikalus bus tiek universitetų, tiek kitų išsilavinimo pakopų optimizavimas, priklausys nuo valdančiųjų gebėjimų, nes tai daryti nėra lengva. Tai lems ir finansinės, ir politinės galimybės. Bet daryti vis tiek reikės, nes šiandien rengiamų specialistų lygis neatitinka nei valstybės interesų, nei verslo, nei rinkos poreikių", — interviu savaitraščiui "Veidas" sakė Grybauskaitė.

  Anot jos, permainų reikia ir bendrajame ugdyme. Šalies vadovė pabrėžia, kad reikia rasta balansą saugant mažas mokyklėles miesteliuose ir orientuojantis į kokybišką ugdymą.

  "Rasti balansą tarp kiekybės ir kokybės labai sunku. Pirminė švietimo pakopa tikrai turėtų būti arčiau žmonių: negalima skriausti vaikų ir galvoti, kad juos galima atplėšti nuo tėvų, kasdien vežioti keliasdešimt kilometrų. Taip tikrai neturėtų būti. Kiekvienu atveju reikėtų labai atidžiai pasverti. Lietuvoje bendrojo lavinimo kokybė labai šlubuoja, tarptautiniuose tyrimuose mūsų moksleivių užimama vieta negerėja, Lietuva — tarp vidutiniokų. Tad permainų reikia", — dėstė ji.

  Dar šia tema

  Grybauskaitė: Lietuvai verta pasinaudoti Suomijos mokslo reforma
  Analitikai siūlo palikti Lietuvoje daugiausiai 5 universitetus
  Ministrė: Lietuvai užtektų dviejų-trijų universitetų
  Tegai:
  universitetai, švietimas, mokslas, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos