06:32 2019 Vasario 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.1328
 • RUB74.9142
  Keksiukai. Archyvinė nuotrauka

  Švenčių pavojai: dažniausių nemalonumų sąrašas

  © Фото: picjumbo.com
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  2510

  Draudimo bendrovė sudarė sąrašą daiktų, kurie gali sukelti problemų švenčių metu: į jį pateko automobiliai, žvakės, eglutės ir net sausainiai.

  VILNIUS, gruod 30 — Sputnik. Apie tai, kokie nemalonumai tykoja per Kalėdas ir Naujuosius metus, geriausiai žino draudimo bendrovės, praneša Sputnik Latvija su nuoroda į BTA Baltic Insurance Company. Jie sudarė nelaimingų atsitikimų, kurie dažniausiai įvyksta per šventes, sąrašą.

  Daugiausiai žiemos švenčių metu rizikuoja automobilistai — jie sudaro 65% visų gautų paraiškų draudimo išmokoms. Ypač pavojingomis laikomos prekybos centrų, poilsio vietų ir pramogų centrų automobilių stovėjimo aikštelės. Dažnai vairuotojai po apsipirkimo bando išvažiuoti iš stovėjimo aikštelės atbuline eiga, nematydami kitų automobilių ar žmonių.

  Be to, per šventes automobilių stovėjimo aikštelėse darbuojasi vagys, kurie, išdaužę automobilių langus, vagia viską, ką mato — nuo navigatorių iki dovanų, paliktų salone. Išvažiavus iš automobilių stovėjimo aikštelės, taip pat nederėtų atsipalaiduoti: per šventes dėl saugaus atstumo nesilaikymo ir nenoro užleisti kelią įvyksta didžiausia dalis nelaimingų atsitikimų.

  Tačiau ir grįžus namo verta būti atsargiems. Kaip teigia draudikai, gauti traumą galima bet kuriame pasiruošimo šventei etape: važiuojant į mišką eglės, puošiant ją, kepant sausainius, pjaustant mėsą ir skubant pasigrožėti fejerverkais.

  Tačiau didžiausią grėsmę kelia ugnis ir vanduo: 68% visų gautų paraiškų draudimo išmokoms sudaro vamzdžių gedimas ir susijusios su tuo problemos, antroje vietoje —gaisrai. Neužgesintos žvakės Advento vainike gali rimtai sugadinti šventes.

  Ir galiausiai, tų, kurie susiruošė į kelionę taip pat laukia savi rūpesčiai. Atostogų laiku du kartus daugiau nei įprasta pasitaiko nesusipratimų su bagažu, galima susižeisti sportuojant, o kelionė prie jūros, gali sukelti skrandžio veiklos sutrikimus dėl neįprastos virtuvės.

  Dar šia tema

  Kalėdinė dovana pabėgėlių vaikams — spalvingos lietuviškos knygelės
  Kalėdų ir Naujųjų Metų šurmulys gali sukelti stresą augintiniams
  Lietuviai ketina dovanoms išleisti daugiau nei pernai
  Tegai:
  nemalonumai, šventės, draudimas, Naujieji metai, Kalėdos

  Svarbiausios temos