20:07 2018 Vasario 18
Vilnius-4°C
Tiesioginis eteris
  Žmonės. Archyvinė nuotrauka

  Baltijos šalys aplenkė Šiaurės Europą pagal draugiškumą Rusijai

  © Sputnik/ Владимир Астапкович
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  13321

  Baltijos šalys atsidūrė reitingo viduryje pagal gyventojų skaičių, teigiamai žiūrinčių į Rusiją. Pozityviausiai Rusijos atžvilgiu yra nusiteikę Kipre, Slovakijoje, Graikijoje ir Bulgarijoje.

  VILNIUS, saus 1 — Sputnik. Kirpas tapo draugiškiausia Rusijai nusiteikiančia ES šalimi, o ypač neigiamai nusiteikę Švedijos, Danijos ir Nyderlandų gyventojai, o artimiausi RF kaimynai — Rytų Europos valstybės — įsikūrė reitingo viduryje, praneša Sputnik Estija.

  Remiantis tyrimo duomenimis, Švedijoje, Danijoje ir Nyderlanduose į Rusiją teigiamai žiūri mažiau nei 15% gyventojų, o Kipre — daugiau nei 75% gyventojų.

  Lietuvoje, Latvijoje ir Estijoje, o taip pat Vengrijoje, Čekijoje, Airijoje, Ispanijoje ir Maltoje į Rusiją teigiama žiūri 30-45% gyventojų.

  Suomijoje, Lenkijoje, Vokietijoje, Austrijoje, Belgijoje, Liuksemburge, Prancūzijoje, Didžiojoje Britanijoje ir Portugalijoje į Rusiją teigiamas žiūri tik 15-30% gyventojų. Šis rodiklis žymiai didesnis tarp Italijos, Slovėnijos, Kroatijos ir Rumunijos gyventojų — nuo 45 iki 60% rezidentų draugiškai žiūri į Rusijos Federaciją.

  Pozityviausiai Rusijos atžvilgiu yra nusiteikę Slovakijos, Graikijos ir Bulgarijos gyventojai — nuo 60 iki 75% išreiškė teigiamą nuomonę. Apžvalga, parengta JAV Kongreso finansuojamu kanalu "Radio Svoboda", parengta Eurobarometro gyventojų apklausos duomenimis.

  Dar šia tema

  Ketvirtadalis lietuvių linkę pateisinti seksualinį smurtą šeimoje
  Vyresnių nei 80 metų vyrų Baltijos šalyse lieka vis mažiau
  Baltijos šalyse gyvena auksčiausi pasaulyje žmonės
  Tegai:
  reitingas, Latvija, Estija, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos