00:12 2020 Lapkričio 01
Tiesioginis eteris
 • USD1.1698
 • RUB92.4606
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  469

  Amerikos leidinio "Times" žurnalistas pasikalbėjo su Lietuvos šaulių sąjungos nariais ir sužinojo, kodėl verslininkai ir politikai eina "į partizanus".

  VILNIUS, saus 3 — Sputnik. Lietuvos šaulių sąjunga atlieka partybas "Rusijos okupacijos" atveju, praneša RIA Novosti su nuoroda į laikraštį "Times".

  Pratybų metu šauliai tobulina "pasalas", pažymi į Šaulių sąjungos renginį pakviestas žurnalistas Tom Parfitt (Tomas Parfitas). Savanoriai ruošaisi partizanų kovai, nes baiminasi įtampos didėjimo dėl Vakarų valstybių ir Rusijos karinio potencialo augimo Rytų Europoje.

  "Mes turime pasiruošti apsaugoti mūsų šalį nuo priešo", — pasidalino su žurnalistu pratybų dalyvis, 35-erių verslininkas Mantas Raukis.

  Raukis įstojo į Šaulių sąjungą prieš metus po  Krymo prisijungimo prie Rusijos teritorijos.

  Lietuvos šaulių sąjungos karininko Dovydo Rogulio teigimu, sąjungos narių skaičius staigiai padidėjo po Krymo prijungimo prie Rusijos teritorijos. Jeigu prieš dvejus metus organizacijoje buvo užregistruota mažiau nei du tūkstančiau suaugusiųjų narių, tai šiuo metu jų jau 4500. Be to padidėjo jaunimo korpuso kiekis, nuo penkių iki šešių tūkstančių žmonių.

  Tarp sąjungos narių yra net net parlamentaras, buvęs užsienio reikalų ministras Audronius Ažubalis, jis prisijungė prie šaulių prieš dvejus metus.

  "Aš įstojau, nes noriu būti kartu su kitais žmonėmis, kurie pasiruošę veikti grėsmės atveju. Aišku, aš nemanau, kad mes galime pasirungti efektyvumu su profesionalais, bet mes galėtume atlikti pareigą užnugaryje, kaip partizanai", — pažymėjo Ažubalis.

  Lietuvos kariuomenė turi kelis tūkstančius karių, tačiau šiais metais regione karinę misiją atliks tarptautinis NATO batalionas.

  NATO vadovybė 2016 metų liepą priėmė sprendimą dislokuoti Baltijos šalyse ir Lenkijoje keturis batalionus. 2016 metais NATO padidino karinių pratybų intensyvumą.

  Lietuvos kariuomenės šaulių ginklai
  © Sputnik
  Lietuvos kariuomenės šaulių ginklai

  Dar šia tema

  Kariuomenė gali pasipildyti nauja ginkluote — raketine artilerija
  JAV skirs 70 mlrd dolerių kovai su Rusijos "slapta įtaka"
  Makeinas: Lietuvoje nuolat turi būti JAV kariai
  Seimas skiria 2% BVP gynybai dviem metais anksčiau
  Tegai:
  karinės pratybos, Lietuvos šaulių sąjunga, Lietuva

  Svarbiausios temos