10:50 2020 Balandžio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  100

  Lietuvos zoologijos sodo gyvūnų kolekciją papildė baltutėlė gražuolė - baltosios pelėdos patelė.

  VILNIUS, saus 3 — Sputnik. Lietuvos zoologijos sodas 2017-uosius metus pasitiko savo auginamų gyvūnų kolekciją papildęs įspūdingu paukščiu — baltąja pelėda (lot. Bubo scandiacus), pranešė Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  Baltosios pelėdos patelė išsirito 2015 metų liepą ir į Kauną atkeliavo iš Talino zoologijos sodo. Naujoji gyventoja drąsiai elgiasi naujuose namuose, ramiai reaguoja į lankytojus bei darbuotojus.

  В литовском зоопарке появилась белая сова
  Baltosios pelėdos patelė išsirito 2015 metų liepą

  Baltosios pelėdos yra vienos didžiausių ir stambiausių iš savo šeimos paukščių. Gamtoje gyvena arktiniuose regionuose Eurazijoje ir Šiaurės Amerikoje, o Lietuvoje pastebimos labai retai.

  В литовском зоопарке появилась белая сова
  Zoologijos sodo lankytojai galės pasigrožėti baltąja pelėda, nes ji aktyvi aušant, o vasarą net visą dieną

  Suaugę patinai nuo patelių skiriasi tuo, kad baltame apdare turi mažiau juodų dėmelių. Mokslininkų duomenimis, ši rūšis gamtoje išgyvena apie 10 metų, o nelaisvėje — net 28 metus.

  Ši pelėda aktyvi sutemus ir auštant, tačiau vasarą, kai visą parą šviesu, ji aktyvi ir dieną, todėl zoologijos sodo lankytojai tikrai turės galimybę pasigrožėti baltąja pelėda.

  Белая сова
  Didžiąją laiko dalį ji tupi ant žemės ar žemų šakų

  Didžiąją laiko dalį ji tupi ant žemės ar žemų šakų, ypač aštria rega bei klausa per atstumą nustatydama, kur po sniegu slepiasi grobis, o tada tyliai puola. Baltoji pelėda minta lemingais (smulkus graužikas), kiškiais ir vandens paukščiais.

  Pasaulinė gamtos apsaugos organizacija nuo 1988 metų įvertino baltųjų pelėdų populiaciją gamtoje ir nustatė, jog šios rūšies paukščiai nekelia rūpesčio dėl išnykimo. Manoma, kad jų globalinė populiacija siekia 200 tūkstančių individų, bet grėsmių yra — šiaurės gyventojai tradiciškai jas medžioja dėl maisto, plunksnų ir nagų. Kanadoje užfiksuotos mirtingumo priežastys: elektros iškrova tupiant ant laidų, susidūrimai su lėktuvais ir kitomis transporto priemonėmis, įsipainiojimas į žvejų tinklus.

  Planuojama, kad per 2017 metus į Lietuvos zoologijos sodą atvyks ir patinas, kuris kartu su šia baltąja pelėda sudarys porą naujai įrengtame voljere.

  В литовском зоопарке появилась белая сова
  Planuojama, kad per 2017 metus į Lietuvos zoologijos sodą atvyks ir patinas

  Lietuvos zoologijos sodas yra EAZA (Europos zoologijos sodų ir akvariumų asociacija) narys-kandidatas, todėl su kitais zoologijos sodais gali keistis arba nemokamai gauti eksponuojamus gyvūnus.

  Dar šia tema

  Zoologijos sodas sveikina savo augintinį — žirafą Nino su gimtadieniu
  Aplinkosaugininkai išgelbėjo nelaisvėje laikytus laukinius gyvūnus
  Daugiau jokių eilių: bilietus į zoologijos sodą įsigysime internetu
  Lietuvos zoologijos sodas: susidraugauk su mūsų gyvūnais
  Tegai:
  baltoji palėda, Lietuvos zoologijos sodas, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos