04:45 2021 Sausio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.2123
 • RUB89.0364
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  1009

  Nuo sausio pirmosios įsigaliojo naujas keleivių vežimo lengvaisiais automobiliais už atlygį reglamentavimas.

  VILNIUS, saus 4 — Sputnik. Įmonės arba gyventojai, norintys vežti keleivius lengvaisiais automobiliais už atlygį, apie ketinimą vykdyti tokią veiklą privalo informuoti savivaldybę, praneša Susiekimo ministerija.

  Šių metų sausio 1 dieną įsigaliojo Kelių transporto kodekso pakeitimai, reglamentuojantys keleivių vežimą lengvaisiais automobiliais už atlygį. Šie Seimo narių inicijuoti pakeitimai papildė iki šiol kodekse numatytą galimybę vežti keleivius lengvaisiais automobiliais taksi ar lengvaisiais automobiliais užsakomaisiais reisais.

  Vadovaujantis kodekso pakeitimais, įmonės arba gyventojai, norintys vežti keleivius lengvaisiais automobiliais už atlygį, apie savo ketinimą privalo informuoti savivaldybę.

  Savivaldybės institucijai pagal vežėjo įmonės buveinės registracijos vietą arba gyvenamąją vietą, jei vežėjas yra fizinis asmuo, reikia pateikti deklaraciją, kurios pavyzdinė forma nustatyta 2016 metų gruodžio 30 dienos susisiekimo ministro įsakymu patvirtintose Keleivių vežimo už atlygį lengvaisiais automobiliais ir lengvaisiais automobiliais taksi taisyklėse. Be to, fiziniai asmenys, pageidaujantys teikti keleivių vežimo paslaugas, turi įregistruoti individualią veiklą Valstybinėje mokesčių inspekcijoje.

  Deklaracijoje reikia nurodyti informaciją apie vežėją, transporto priemonę, privalomąją techninę apžiūrą ir privalomąjį civilinės atsakomybės draudimą. Užpildytą deklaraciją savivaldybės institucijai galima pateikti tiesiogiai arba siunčiant registruotąja pašto siunta, per kurjerį arba elektroninėmis priemonėmis, tai yra dokumentus, pasirašytus saugiu elektroniniu parašu, siunčiant elektroniniu paštu. Deklaraciją taip pat galima teikti per Paslaugų ir gaminių kontaktinį centrą.

  Dar šia tema

  Kalėdinė dovenėlė nuo Vilniaus kontrolierių
  Blaivus ar ne — atsakys biometrinis alkotesteris
  Mokiniai į mokyklas važiuos naujoviškai
  Tegai:
  vežėjai, individuali veikla, keleivių vežimas, Kelių transporto kodeksas, Susiekimo ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos