17:20 2020 Balandžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.0885
 • RUB82.5675
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  3149

  Ministras Raimundas Karoblis tikisi, kad šiais metais visi šauktiniai į kariuomenę ateis savanoriškai.

  VILNIUS, saus 4 — Sputnik. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis tikisi, kad visi šauktiniai į kariuomenę šiemet ateis savo noru.

  "Jau tradicija gavosi, kad nereikėjo naudotis pačiais šauktinių sąrašais iki šiol. Kol kas šauktinių vietos buvo užpildytos savanoriais. <…> Ta tradicija, manau, tęsis, ir tai yra svarbus ženklas jaunuoliui parodyti patriotizmą ginti ne tik tėvynę, bet ginti ir savo šeimą, artimuosius", — trečiadienį žurnalistams BNS Vilniuje sakė Karoblis.

  Trečiadienį Krašto apsaugos ministerijoje naudojant kompiuterių programą sudaryti šių metų šaukimo į Lietuvos kariuomenę sąrašai.

  Lietuvos kariuomenės šauktinis. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik/ Alexander Lipovets

  Į juos įtraukti kiek daugiau nei 25 tūkstančių 1991-1997 metais gimusių vaikinų, kurie pagal Krašto apsaugos ministerijos turimus duomenis nėra atleisti nuo karo prievolės arba kuriems nuolatinė privalomoji pradinė karo tarnyba nėra atidėta. 

  Sąrašai viešai greičiausiai bus paskelbti kitą savaitę. Šiemet į kariuomenę bus pašaukti kiek daugiau nei 3,5 tūkstančių karo prievolininkų. Pirmieji šauktiniai į dalinius tarnauti išvyks balandžio mėnesį, paskutiniai — gruodį. Didžiausia karo prievolininkų banga tarnybą pradės spalį.

  "Reikia suvesti duomenis, įdėti papildomus duomenis, kurių nėra prie pavardžių", — sakė krašto apsaugos ministras.

  Jis teigė pasirašęs šauktinių sąrašus elektroniniu būdu, todėl galės nesunkiai pastebėti jų keitimo faktą, jeigu taip nutiktų.

  Nuo šių metų į šauktinių sąrašus galėjo patekti ir tie jaunuoliai, kurie iki jo sudarymo buvo pateikę prašymus savo noru atlikti nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą. Jiems ir toliau galios visos su savanoriškumu susijusios skatinimo priemonės.

  Šaukimo sąrašų sudarymą stebėjo penki visuomenės atstovai. Ieva Leiputė, Lietuvos skautija; Aurimas Navys, Lietuvos nacionalinė veteranų asociacija; Gabija Tarapovskytė, Lietuvos šaulių sąjunga; Algimantas Vyšniauskas, Atsargos karininkų sąjunga; Mantas Zakarka, Lietuvos jaunimo organizacijų taryba.

  "Šiais metais procedūra vyko greičiausiai per visus trejus metus ir tai rodo, kad sistema yra pasiruošusi tinkamai organizuoti visą procesą. Mums nekilo jokių abejonių dėl skaidrumo, nešališkumo ar dėl galimybės žmonėms pakeisti sąrašus", — sakė Lietuvos jaunimo organizacijų tarybos prezidentas Mantas Zakarka.

  Paskelbus sąrašus viešai, prie kiekvienos pavardės bus nurodytas ir tikslus terminas, iki kada reikia susisiekti su paskirtu regioniniu karo prievolės ir komplektavimo skyriumi.

  Skirtingai nei ankstesniais metais, šiemet į sąrašus patekusiems karo prievolininkams šaukimo nurodymai paštu nebebus siunčiami. Visa karo prievolininkui aktuali informacija bus pateikta tik internete. Ją taip pat bus galima sužinoti telefonu arba atvykus į regioninius Karo prievolės ir komplektavimo skyrius ir poskyrius.

  Šaukimas į Lietuvos kariuomenę buvo grąžintas 2015 metais.

  Dar šia tema

  Kariuomenė traukia jaunuolius
  Ekspertai: Lietuva dar ne iki galo pasiruošusi visuotiniam šaukimui
  Karių savanorių pajėgų aprūpinamas gerėja
  Tegai:
  savanoriai, Šaukimas-2017, Krašto apsaugos ministerija, Raimundas Karoblis, Lietuva

  Svarbiausios temos