00:06 2019 Spalio 18
Tiesioginis eteris
 • USD1.1113
 • RUB71.1371
  Sąvartynas. Archyvinė nuotrauka

  Švaru ir nebrangu: sostinėje atpigs atliekų apdorojimas

  © Photo: Pixabay
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  98 0 0

  Vilniaus apskrities gyventojai galės sutaupyti maždaug 31 milijoną eurų dėl atliekų apdorojimo įkainio sumažinimo.

  VILNIUS, saus 4 — Sputnik. Vilniaus savivaldybė sėkmingai užbaigė sudėtingas ir intensyvias derybas su mechaninių biologinių įrenginių gamyklos (MBA) operatoriumi UAB "Energesman" dėl atliekų apdorojimo įkainio sumažinimo 21,5%, praneša sostinės savivaldybė.

  Praėjusių metų pabaigoje savivaldybės įgaliotas Vilniaus apskrities atliekų tvarkymo centras pasirašė susitarimą su gamyklos operatoriumi — iki pat 2036-ųjų metų už priimamą apdoroti toną atliekų mokėti ne 40,26 eurų, kaip buvo numatyta 2013 metais pasirašytoje MBA gamyklos eksploatavimo sutartyje, o 31,60 eurų.

  Skaičiuojama, kad Vilniaus regiono gyventojai per 20 metų sutaupys daugiau kaip 31 milijoną eurų. 

  Tai jau antrasis vilniečiams naudingas savivaldybės pasiektas susitarimas su gamyklos operatoriumi UAB "Energesman": pagal praėjusių metų balandį pasirašytą susitarimą, 31,60 Eur už vienos atliekų tonos apdorojimą buvo mokama nuo gamyklos veiklos pradžios gegužę, tačiau šis susitarimas buvo trumpalaikis — galiojo tik iki šių metų kovo 31 dienos.

  Литовская свалка
  Sąvartynas Lietuvoje

  Jeigu šis susitarimas su UAB "Energesman" nebūtų pasiektas, tai atliekų tvarkymas šeimai brangtų vidutiniškai apie 10 eurų per metus. 

  "Šis susitarimas yra labai reikšmingas ir neabejotinai turės teigiamą įtaką visai atliekų tvarkymo pertvarkai. Džiaugiuosi, kad pavyko susitarti su bendrovė "Energesman" dėl kainos sumažinimo per visą sutarties laikotarpį", — sako UAB "VAATC" vadovas Tomas Vaitkevičius. 

  Įgyvendindama ES reikalaujamą atliekų tvarkymo reformą, dabartinė sostinės vadovybė ir toliau kryptingai dirba, kad ir kitos paslaugos bei darbai — atliekų vežimas, sutarčių administravimas — vilniečiams kainuotų kuo pigiau, o aplinkos tarša būtų mažinama.

  Dar šia tema

  Nori atsikratyti senų padangų — padaryk tai civilizuotai
  Nuo šių metų gruodžio vilniečiai už šilumą mokės ketvirtadaliu mažiau
  Lietuviai pamažu prisideda prie aplinkos tausojimo
  Tegai:
  aplinkos tarša, atliekų apdorojimas, UAB "Energesman", Vilniaus savivaldybė, Lietuva

  Svarbiausios temos