09:56 2021 Kovo 06
Tiesioginis eteris
 • USD1.1938
 • RUB88.8807
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  15

  Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas ragina pasirūpinti savo saugumu, nes oras šiandien nepalankus pasivaikščiojimams.

  VILNIUS, saus 4 — Sputnik. Trečiadienio vakarą ir ketvirtadienio naktį pūs stiprus vėjas, kils pūgos, įspėja ugniagesiai, raginantys pasirūpinti savo saugumu.

  "Per artimiausias 3 valandas, pradedant šiaurės vakariniais rajonais, sningant stiprėjantis vėjas kels pūgas, pustymą. Sausio 5 dieną pučiant gūsingam vėjui pūgos ir pustymas tęsis", — praneša BNS su nuoroda į, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamento įspėjimą.

  Hidrometeorologijos tarnybos duomenimis, ketvirtadienio naktį kils trumpos pūgos, formuosis plikledis. Vėjo gūsiai daug kur sieks 15-20 metrų per sekundę, šiaurės vakarinėje šalies pusėje vietomis iki 22 metrų per sekundę.

  Imkitės visų atsargumo priemonių

  Ugniagesiai rekomenduoja tokiu oru stengtis likti patalpose, esant būtinybei išeiti į lauką, tinkamai apsirengti.

  Jei pūga užklupo kelyje, rekomenduojama sustoti ir palaukti, kol ji aprims. Automobilį reikia pasukti prieš vėją, retkarčiais išlipti iš jo ir nukasti sniegą, kad neužpustytų. Negalima laikyti nuolatos įjungto automobilio variklio, reikia stebėti, kad išmetamojo dujų vamzdžio neužverstų sniegas. Nereikėtų palikti automobilio ir eiti peščiomis.

  Ugniagesiai taip pat įspėja nesinaudoti savos gamybos elektros šildymo prietaisais, nejungti kelių elektros prietaisų į vieną elektros lizdą ir nepalikti jų įjungtų į tinklą be priežiūros.

  Dar šia tema

  Atšalus orams — dovanas geriau pirkti internetu
  Tegai:
  oras, pūga, šaltis, Lietuva

  Svarbiausios temos