21:23 2020 Spalio 29
Tiesioginis eteris
 • USD1.1704
 • RUB93.0481
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  105

  Pernai Lietuvos kaime ilsėjosi 320 tūkstančių poilsiautojų, kurie turėjo galimybę ne tik praleisti laiką gamtoje, bet ir arčiau susipažinti su vietiniu autentišku maistu, kultūra bei tradicijomis.

  VILNIUS, saus 5 — Sputnik. Žemės ūkio ministras Bronius Markauskas neabejoja, kad kaimo turizmas yra ne tik gera verslo šaka, bet ir tikra Lietuvos kaimo vizitinė kortelė, praneša Žemės ūkio ministerija.

  Markauskas trečiadienį susitiko su Lietuvos kaimo turizmo asociacijos (LKTA) atstovais ir pagyrė šią organizaciją už aktyvią veiklą.

  Romos Katalikų Bažnyčia Kunigas Briuselio gatvėse. Nuotrauka iš įvykio vietos
  © Sputnik / Александр Липовец

  Prieš 19 metų įkurta Lietuvos kaimo turizmo asociacija vienija 382 kaimo turizmo paslaugas teikiančias sodybas, o tai sudaro 60% visų Lietuvos kaimo turizmo paslaugų teikėjų.

  Kaimo turizmo sodybos apima daug skirtingų krypčių — ramaus poilsio, šeimos švenčių, poilsio šeimoms su vaikais, verslo renginių, aktyvaus laisvalaikio, meilės gamtai, pažintinio poilsio, kulinarinio paveldo, sveikatingumo ir kaimo turizmo. Nors aktyvus kaimo turizmo sezonas tęsiasi tik 100 dienų, 2016 metais Lietuvos kaime ilsėjosi 320 tūkstančių poilsiautojų, kurie čia "paliko" septynis milijonus eurų.

  Poilsiautojams aktyviai domintis vietiniu autentišku maistu, degustacijomis, edukacinėmis programomis, asociacija stiprina ryšius su ūkininkais ir amatininkais.

  LKTA nariais gali būti ne tik nakvynę teikiantys paslaugų teikėjai, bet ir ūkininkai bei kiti paslaugų kaime tiekėjai, kuriantys pridėtinę kaimo turizmo vertę. LKTA skatina savo narius puoselėti vietinių produktų auginimo ir gamybos tradicijas, supažindinti ir tiekti juos savo svečiams. 

  "Tokiu būdu siekiame sukurti rinkai pritaikytą konkurencingą kaimo turizmo produktą", — susitikime su ministru kalbėjo LKTA prezidentas Linas Žabaliūnas.

  Dar šia tema

  Jaunimas su maudymosi kostiumėliais linksminasi slidinėjimo kurorte
  Pažink savo miestą: Kaune vyks nemokamos ekskursijos
  Sostinė pritraukia vis daugiau turistų
  Tegai:
  kaimo turizmas, Lietuvos kaimo turizmo asociacija (LKTA), Žemės ūkio ministerija, Bronius Markauskas, Lietuva

  Svarbiausios temos