02:39 2021 Vasario 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.2121
 • RUB90.6697
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  76

  Švediški "Gogreen" prekinio ženklo grikiai, kuriuose nustatytas per didelis glitimo kiekis, jau surenkami iš rinkos, o vartotojai, įsigyję šiuos grikius, gali juos grąžinti platintojui ir atgauti sumokėtus pinigus.

  VILNIUS, saus 6 — Sputnik. Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT) Skubiųjų pranešimų apie nesaugų maistą ir pašarus sistema (RASFF) gavo pranešimą iš Estijos atsakingos institucijos apie tai, kad švediškuose "Gogreen" prekinio ženklo grikiuose "Gogreen 400 g Whole Buckwheat" nustatytas per didelis glitimo kiekis, paneša VMVT.

  Гречка торговой марки Gogreen
  Grikiai "Gogreen 400 g Whole Buckwheat"

  Minėtų produktų, sufasuotų po 400 gramų, ženklinimo etiketėse buvo nurodyta, kad grikiuose nėra glitimo. Teiginį "be glitimo" galima vartoti tik tais atvejais, kai šio alergeno kiekis neviršija 20 mg/kg, tuo tarpu atlikus grikių laboratorinius tyrimus, juose glitimo buvo nustatyta 56 mg/kg.

  Гречка торговой марки Gogreen
  Grikių "Gogreen 400 g Whole Buckwheat" sudėties išsamus aprašymas lietuvių kalba

  Pranešime nurodyta, kad šie nesaugūs produktai išplatinti Estijoje, Suomijoje, Lietuvoje, Latvijoje ir Švedijoje.

  Kauno ir Vilniaus valstybinių maisto ir veterinarijos tarnybų specialistai nedelsiant pradėjo tyrimą. Nustatyta, kad Lietuvoje šių produktų gavo prekybos tinklas UAB "Prisma" (Jonavos gatvė 60 ir Pramonės prospektas 6, Kaune bei Ozo gatvė 18, Vilniuje). UAB "Prisma" administracijai nurodyta sustabdyti prekybą minėtais grikiais.

  Гречка торговой марки Gogreen
  Grikių "Gogreen 400 g Whole Buckwheat" sudėties išsamus aprašymas švedų kalba

  Vartotojai, įsigiję švediškų "Gogreen 400 g Whole Buckwheat" grikių, gali juos grąžinti platintojui ir atgauti sumokėtus pinigus.

  Glitimas — baltymų mišinys, kurio yra visose kviečių, rugių ir miežių rūšyse. Glitimas  arba kitaip — grūdiniai baltymai, gali sukelti alergiją žmonėms, sergantiems genetine imuniteto liga — celiakija.

  Dar šia tema

  Medikų patarimai, kaip neapsinuodyti švenčių metu
  Prienų rajone nutraukta vaikus mokykloje maitinančios įmonės veikla
  "Biovelos" produkcijoje aptikta žarninė lazdelė
  Tegai:
  celiakija, glitimas, Gogreen, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Lietuva

  Svarbiausios temos