05:08 2020 Lapkričio 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.1865
 • RUB90.1119
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (369)
  108

  Vairuotojas iš Baltarusijos muitininkams dievagojosi, kad neturi nieko bendro su automobilyje aptiktomis kontrabandinėmis cigaretėmis.

  VILNIUS, saus 9 — Sputnik. Sekmadienį Vilniaus teritorinės muitinės Raigardo kelio posto muitininkai Gardino gyventojui sukliudė į Lietuvą nelegaliai įvežti daugiau kaip penkias dėžes kontrabandinių rūkalų. Lengvąjį automobilį "Opel" atvairavęs vyras dievagojosi, kad aptiktas cigaretes mato pirmą kartą, praneša Lietuvos muitinė.

  Mėlynu "Opel Astra" į Raigardo kelio postą iš Baltarusijos sekmadienio popietę atvykęs 33 metų A. L. muitininkams veiksmu ir žodžiu deklaravo negabenantis jokių prekių, už kurias jam būtų galima apskaičiuoti mokesčius, ar kurių įvežimui į Lietuvą būtų taikomi draudimai ar apribojimai.

  Turėdami kitokios informacijos, muitinės pareigūnai automobilį nuodugniai apžiūrėjo ir įsitikino, kad tokių prekių automobilyje vis dėlto yra. Specialiai įrengtose ir sunkiai pasiekiamose slėptuvėse (bagažinės dvigubame dugne po atsarginiu ratu bei abiejuose posparniuose) pareigūnai aptiko daugiau kaip 2,5 tūkstančio pakelių plonųjų cigarečių "NZ Gold", pažymėtų Baltarusijos akcizo ženklais. Cigarečių vertė — aštuoni tūkstančiai eurų.

  Контрабанда сигарет
  Gardyno gyventojo automobilyje aptiktos kontrabandinės cigaretės

  Tačiau "Opel" automobilį atvairavęs vyras su aptiktomis cigaretėmis nieko bendro turėti nenorėjo — jis muitininkus tikino, kad automobilį nusipirko prieš porą mėnesių ir nei apie jame specialiai įrengtas slėptuves, nei apie jose patalpintas cigaretes nieko nežinojo.

  Piliečiui A. L. surašytas administracinio nusižengimo protokolas pagal straipsnį "Kontrabanda". Vyrui gresia šešis tūkstančius eurų galinti siekti piniginė bauda, taip pat automobilio konfiskavimas.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (369)

  Dar šia tema

  Muitinė paskelbė 2016 metų juokingiausių slėptuvių penketuką
  Netikėčiausių sulaikymų Lietuvos muitinėje 2016-aisiais metais top-10
  Muitininkai sulaikė vilkiką, pilną kontrabandinės mėsos
  Tegai:
  baltarusis, kontrabandinia rūkalai, muitininkai, Vilniaus teritorinė muitinė, Lietuva

  Svarbiausios temos