09:42 2020 Liepos 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1224
 • RUB80.2153
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Medicina ir sveikata (345)
  103

  Nuo šių metų donorams pasiekiama nauja paslauga, kuri padės įspėti apie geležies atsargų sumažėjimą ar kitus sveikatos sutrikimus ankstyvoje ligų išsivystymo stadijoje.

  VILNIUS, saus 9 — Sputnik. Šiais metais Nacionaliniame kraujo centre bus įdiegta nauja paslauga — donorams bus suteikta galimybė pasitikrinti feritino koncentracijos kiekį kraujyje, praneša Nacionalinis kraujo centras.

  Feritinas — tai baltymas, turintis geležies. Jo  koncentracijos kraujyje tyrimas yra vienas iš jautriausių ir labiausiai specifiškų tyrimų, nusakančių geležies atsargas organizme, taip pat vertingas tuo, kad jo kiekio pokyčiai kraujyje gali įspėti apie geležies atsargų sumažėjimą ar kitus sveikatos sutrikimus ankstyvoje ligų išsivystymo stadijoje.

  Donoras, kuris reguliariai — tai yra ne mažiau kaip aštuonis kartus per paskutinius dvejus metus ir ne mažiau kaip keturis kartus per paskutinius vienerius metus  duoda kraujo, turės teisę reikalauti, kad jam būtų atliktas feritino koncentracijos kraujyje tyrimas. Šią paslaugą donoras galės gauti prieš donaciją konsultuojančio gydytojo sprendimu.  

  Naujai įdiegta paslauga yra apmokama iš Neatlygintinos kraujo donorystės propagavimo 2016-2020 metų programai skirtų lėšų.

  Temos:
  Medicina ir sveikata (345)

  Dar šia tema

  Sektinas pavizdys: policijos pareigūnai aukoja kraują
  Tegai:
  kraujo donorai, Nacionalinis kraujo centras, Lietuva

  Svarbiausios temos