05:17 2019 Gruodžio 08
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Susirgusi moteris. Archyvinė nuotrauka

  Pirmąją metų savaitę 85 asmenys paguldyti į ligoninę dėl gripo

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (34)
  92

  Sergamumas gripu ir peršalimo ligomis toliau didėja — per pirmąją 2017 metų savaitę ligoninėje atsidūrė virš 80 žmonių, tarp jų 10 vaikų, 28 paauglių.

  VILNIUS, saus 10 — Sputnik. Sergamumas gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) Lietuvoje padidėjo, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centro (ULAC) medikai.

  Pirmąją šių metų savaitę (2017 metų sausio 2-8 dienomis) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis buvo 87,9 atv./10 tūkstančių gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau — 53,8 atv./10 tūkstančių gyventojų.

  Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų pirmąją savaitę registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias — Alytaus administracinėje teritorijoje.

  ULAC medikai primena, kad sergamumas gali būti laikomas epideminiu, kai sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis rodiklis yra ne mažesnis kaip 100 atvejų /10 tūkstančių gyventojų per savaitę, o klinikinių gripo atvejų skaičius sudaro apie 30% visų registruotų gripo ir ŪVKTI atvejų.

  Pirmąją metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 85 asmenys, iš kurių — viena nėščioji, 10 vaikų iki dvejų metų amžiaus, 28 asmenys iki 17 metų, kiti suaugusieji. Taip pat penki asmenys gydyti intensyviosios terapijos skyriuje. Daugiausiai sergančiųjų buvo Kauno ir Vilniaus apskrityse.

  Temos:
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (34)

  Dar šia tema

  Gydymo įstaigos gavo naujus GMP automobilius
  Erkių invazija: rugpjūtį didžiausias sergamumas nuo erkių įkandimo
  Lietuvių sergamumo lytiškai plintančiomis infekcijomis ataskaita nedžiugina
  Tegai:
  gripas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva

  Svarbiausios temos