04:24 2018 Liepos 22
Tiesioginis eteris
 • USD1.1670
 • RUB74.0532
  Saulius Skvernelis Vyriausybės posėdyje. Archyvinė nuotrauka

  Skvernelis žada įvesti visuotinį šaukimą 2019 metais

  © Фото: finmin.lrv.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  16601

  Ministras pirmininkas ragina Vyriausybę įvesti visuotinį šaukimą per šią kadenciją.

  VILNIUS, saus 10 — Sputnik. Visuotinis vaikinų šaukimas į kariuomenę turi būti įvestas per šią Vyriausybės kadenciją, sako ministras pirmininkas Saulius Skvernelis.

  "Manau, kad šios kadencijos metu turi būti pasiekta, kad tai būtų įgyvendinta", — žurnalistams Vyriausybėje antradienį sakė premjeras.

  Pasak jo, visuotinis šaukimas gali būti įvestas 2019 metais.

  Ministras pirmininkas šį klausimą antradienį aptarė susitikęs su krašto apsaugos ministru Raimundu Karobliu ir kariuomenės vadu generolu leitenantu Jonu Vytautu Žuku.

  Vyriausybė planuoja, kad į kariuomenę būtų šaukiami visi tinkamos sveikatos vidurinę mokyklą baigę vaikinai, neįstoję į aukštąsias mokyklas. Anot Skvernelio, tokių jaunuolių kasmet yra apie 6-7 tūkstančius.

  Rengiantis visuotiniam šaukimui Krašto apsaugos ministerija ir kariuomenė turės pasirūpinti tinkama infrastruktūra bei pilnu šauktiniu aprūpinimu ginkluote bei ekipuote, teigė premjeras.

  "Jeigu mes norime kurti ir gyventi čia saugiai, tai turime padaryti viską, kad galėtume patys apsiginti, ir tikėtis tada sąjungininkų pareigos arba prievolės, kad būtų ginama mūsų valstybė. Jeigu mes tikimės nieko nedarydami, kad <…> kas nors turės prievolę mus ginti, tai yra klaidingas požiūris", — sakė ministras pirmininkas.

  Karoblis: pasiruošimui reikia daugiau laiko

  Krašto apsaugos ministras mano, kad visuotiniam vaikinų šaukimui per dvejus metus nebus suspėta pasiruošti. Anot jo, tai galėtų būti įgyvendinta 2020 — 2021 metais.

  "Turime išlaikyti mišrų kariuomenės pobūdį, norime ar nenorime, bet branduolys kariuomenės yra profesionalų kariuomenė — pirmiausia, tie, kurie turi ginti tėvynę. Kiti branduoliai — tiek šauktiniai, iš kitos pusės tai yra Krašto apsaugos savanorių pajėgos. Kalbėdami apie šaltinius, taipogi kviesdamiesi rezervistus papildomiems apmokymams turime turėti visus kariuomenės pajėgumus", — sakė Karoblis.

  Šiuo metu į kariuomenę kasmet yra šaukiami 3 — 3,5 tūkstančių vaikinų nuo 19 iki 26 metų. Pirmadienį, sausio 9 dieną, interneto puslapiuose sauktiniai.kam.lt ir karys.lt paskelbti šaukimo į 2017 metų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) sąrašai.

  Šaukimas į Lietuvos kariuomenę grąžintas 2015 metais.

  Dar šia tema

  Šių metų šaukimas į privalomąją karo tarnybą vyksta sklandžiai
  Karių savanorių pajėgų aprūpinamas gerėja
  Kariuomenė traukia jaunuolius
  Šaukimas į privalomąją karo tarnybą bus nuolatinis
  Tegai:
  šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, kariai, kariuomenė, Vyriausybė, Krašto apsaugos ministerija, Jonas Vytautas Žukas, Raimundas Karoblis, Saulius Skvernelis, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos