04:36 2021 Balandžio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1970
 • RUB92.2336
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  163

  Ministras pirmininkas Saulius Skvernelis ragina Vyriausybę įvesti visuotinį šaukimą per šią kadenciją, tačiau prazidentė mano, kad šiuo metu kariuomenės daliniams komplektuoti ir rezervui formuoti šauktinių skaičiaus pakanka.

  VILNIUS, saus 10 — Sputnik. Šalies vadovės Dalios Grybauskaitės teigimu visuotiniam šaukimui reikia bendro politinio sutarimo ir tinkamo pasirengimo.

  "Šiuo metu kariuomenės daliniams komplektuoti ir rezervui formuoti pakanka Valstybės gynimo tarybos numatyto ir įstatyme įtvirtinto šauktinių skaičiaus — kasmet nuo 3,5 iki 4 tūkstančių. Visuotiniam šaukimui reikia bendro politinio sutarimo ir tinkamo pasirengimo", — šalies vadovės poziciją BNS antradienį perdavė prezidentės spaudos tarnyba. 

  Po susitikimo su kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos vadovybe ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė, kad visuotinis vaikinų šaukimas į kariuomenę turi būti įvestas 2019 metais.

  Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis mano, kad visuotiniam šaukimui per dvejus metus nebus suspėta pasirengti. Anot jo, tai galėtų būti įgyvendinta 2020-2021 metais.

  Planuojama į kariuomenę šaukti visus be išimties mokyklą baigusius jaunuolius. Pasak ministro pirmininko, tokių kasmet yra apie 6–7 tūkstančius. Šiuo metu į kariuomenę kasmet yra šaukiami 3–3,5 tūkstančio vaikinų nuo 19 iki 26 metų.

  Pirmadienį, sausio 9 dieną, interneto puslapiuose sauktiniai.kam.lt ir karys.lt paskelbti šaukimo į 2017 metų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) sąrašai.

  Šaukimas į Lietuvos kariuomenę grąžintas 2015 metais.

  Dar šia tema

  Ekspertai: Lietuva dar ne iki galo pasiruošusi visuotiniam šaukimui
  Karių savanorių pajėgų aprūpinamas gerėja
  Kariuomenė traukia jaunuolius
  Šių metų šaukimas į privalomąją karo tarnybą vyksta sklandžiai
  Tegai:
  šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, kariai, kariuomenė, Šaukimas-2017, Krašto apsaugos ministerija, Raimundas Karoblis, Saulius Skvernelis, Dalia Grybauskaitė, Lietuva

  Svarbiausios temos