04:18 2019 Gruodžio 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.1094
 • RUB70.7441
  Šauktiniai. Archyvinė nuotrauka

  Kariuomenė: 2019 metais visuotinio šaukimo dar nebus

  Фото: kam.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  479

  Krašto apsaugos ministerijos vadovas bei kariuomenės vadas pritaria visuotiniam šaukimui, tačiau kaip ir prezidentė mano, kad kalbėti apie konkrečias datas per anksti.

  VILNIUS, saus 11 — Sputnik. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis pritaria visuotiniam jaunuolių šaukimo į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą įvedimui, praneša krašto apsaugos ministerijos spaudos tarnyba.

  Jo teigimu, mokėjimas ginti savo Tėvynę yra garbinga kiekvieno Lietuvos piliečio Konstitucinė pareiga, tačiau visuotinis šaukimas neturi tapti savitiksliu dalyku ir šiam žingsniui turi būti tinkamai pasiruošta.

  "Turime užtikrinti, kad kariuomenė vystytųsi tvariai, išlaikant balansą tiek tarp šauktinių, profesinės karo tarnybos karių ir karių savanorių, tiek tarp personalo augimo ir tolimesnės kariuomenės modernizacijos", — teigia Karoblis.

  Pasak ministro, didesniam šauktinių skaičiui reikės naujos infrastruktūros, karinio personalo, kurie vykdytų mokimus, šauktinius reikės aprengti, pamaitinti, užtikrinti tinkamą jų mokymą poligonuose ir tai negali būti daroma likusios kariuomenės sąskaita.

  "Tinkamam pasirengimui reikia laiko, manyčiau, kad visuotinį šaukimą būtų galima įvesti ne anksčiau kaip 2020-aisias metais", — sakė ministras.

  Kariuomenės vadas generolas leitenantas Jonas Vytautas Žukas taip pat užtikrintas, kad kalbėti apie visuotinio šaukimo įvedimo datą kol kas yra per anksti.

  "Kalbėti apie konkrečius šaukiamų karo prievolininkų skaičius, pasirengimo juos priimti ir aprūpinti terminus šiandieną dar yra anksti", — kariuomenės vado poziciją BNS antradienį perdavė jo atstovas kapitonas Mindaugas Neimontas.

  Po susitikimo su kariuomenės ir Krašto apsaugos ministerijos vadovybe ministras pirmininkas Saulius Skvernelis paskelbė, kad visuotinis vaikinų šaukimas į kariuomenę turi būti įvestas 2019 metais. Krašto apsaugos ministras Raimundas Karoblis mano, kad visuotiniam vaikinų šaukimui per dvejus metus nebus suspėta pasiruošti. Anot jo, tai galėtų būti įgyvendinta 2020 — 2021 metais.

  Dalia Grybauskaitė, komentuodama Skvernelio susitikimą su kariuomenės vadovais, išreiškė nuomonę, kad šiuo metu kariuomenės daliniams komplektuoti ir rezervui formuoti šauktinių skaičiaus pakanka.

  Šiuo metu į kariuomenę kasmet yra šaukiami 3 — 3,5 tūkstančių vaikinų nuo 19 iki 26 metų. Pirmadienį, sausio 9 dieną, interneto puslapiuose sauktiniai.kam.lt ir karys.lt paskelbti šaukimo į 2017 metų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) sąrašai.

  Šaukimas į Lietuvos kariuomenę grąžintas 2015 metais.

  Dar šia tema

  Lietuvos kariai išlydėti į tarptautinę operaciją Afganistane
  KAM: Lietuvoje dislokuoti JAV kariai
  Prasideda 2017 metų šaukimas
  Ekspertai: Lietuva dar ne iki galo pasiruošusi visuotiniam šaukimui
  Tegai:
  šauktiniai, šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, kariuomenė, Šaukimas-2017, Lietuvos kariuomenė, Krašto apsaugos ministerija, Jonas Vytautas Žukas, Raimundas Karoblis, Lietuva

  Svarbiausios temos