18:34 2018 Liepos 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1716
 • RUB73.9197
  Lietuvos karys. Archyvinė nuotrauka

  KAM pripažino: 2017 metų šaukimo sąrašuose yra klaidų

  © Фото: Mechanizuotoji pėstininkų brigada "Geležinis Vilkas"
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  170 0 0

  Krašto apsaugos ministerija pripažino, kad į 2017 metų šaukimo sąrašus galėjo pakliūti anksčiau tarnybą atlikusių asmenų, tačiau šaukimo procesui tai įtakos neturės.

  VILNIUS, saus 11 — Sputnik. Lietuvos kariuomenės Karo prievolės ir komplektavimo tarnyba informuoja, kad į 2017 metų šaukiamųjų sąrašą galėjo pakliūti ir pavienių, nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą jau atlikusių asmenų, tačiau jie nebus šaukiami.

  "Atsiprašome, kad dėl žmogiškųjų faktorių, į šių metų šaukimo sąrašus per klaidą galėjo patekti privalomąją pradinę karo tarnybą jau atlikusių asmenų", — sakė Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos viršininkas pulkininkas Arūnas Balčiūnas.

  "Patvirtiname, kad tokie asmenys tikrai nebus šaukiami, o jų statusas sąraše bus atnaujintas, pažymint, kad karo prievolininkas — atlikęs tarnybą. Šaukimo procesui tai įtakos neturės", — pažymėjo Balčiūnas.

  Pasak Karo prievolės ir komplektavimo tarnybos atstovų, tokie asmenys į sąrašą galėjo patekti dėl to, kad ne visi tarnybą anksčiau atlikusių jaunuolių duomenys laiku pateko į personalo valdymo informacinę sistemą.

  Šiuo metų vyksta informacijos patikrinimas, kiek tokių asmenų galėjo pakliūti į sąrašus. Jei tokių atvejų pasitaikys, atitinkamai prie jau tarnybą atlikusių, bet sąraše esančių asmenų statuso bus atnaujinama informacija.

  Į šaukiamųjų sąrašus taip pat pakliuvo ir asmenys, besimokantys užsienio aukštosiose mokyklose, nes užsienio mokymosi įstaigos nėra įpareigotos teikti duomenis Lietuvai apie studijuojančius. Užsienyje studijuojantys karo prievolininkai turi pateikti mokymosi įstaigų patvirtintas pažymas apie studijas su vertimu į lietuvių kalbą. Dokumentai turi būti pristatyti į juos šaukiančius Regioninius karo prievolės ir komplektavimo skyrius ar poskyrius asmeniškai arba per kitus asmenis.

  Kariuomenės atstovai primena, kad tikrindami savo duomenis 2017 metų šaukiamųjų sąraše, karo prievolininkai turi atidžiai tikrinti savo duomenis šaukiamųjų sąraše, taip pat tiksliai suvesti savo vardą, pavardę ir paskutinius asmens kodo skaitmenis.

  Iškilus neaiškumams, reikia kreiptis nemokamu telefonu 8 800 12340 arba šaukiamųjų sąraše nurodytais Regioninių karo prievolės ir komplektavimo skyrių ar poskyrių numeriais.

  Šiuo metu į kariuomenę kasmet yra šaukiami 3 — 3,5 tūkstančių vaikinų nuo 19 iki 26 metų. Pirmadienį, sausio 9 dieną, interneto puslapiuose sauktiniai.kam.lt ir karys.lt paskelbti šaukimo į 2017 metų nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą (NPPKT) sąrašai.

  Šaukimas į Lietuvos kariuomenę grąžintas 2015 metais.

  Dar šia tema

  Kariuomenė: 2019 metais visuotinio šaukimo dar nebus
  Skvernelis žada įvesti visuotinį šaukimą 2019 metais
  Prezidentė: visuotiniam šaukimui reikia tinkamo pasirengimo
  Tegai:
  prievolininkų sąrašas, šaukimas į nuolatinę privalomąją pradinę karo tarnybą, Šaukimas-2017, Lietuvos kariuomenė, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos