02:39 2020 Gegužės 28
Tiesioginis eteris
 • USD1.0991
 • RUB78.1096
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  155

  Vilniaus rotušėje buvo išrinkti ir pasveikinti 13 laureatų, kurių dėka Lietuvos sostinėje įvyko daugybė įvairių renginių, iniciatyvų, iškovota daug pergalių.

  VILNIUS, saus 12 — Sputnik. Trečiadienį, sausio 11 dieną, Vilniaus rotušėje išrinkti ir pasveikinti geriausi praėjusių metų Vilniaus sportininkai — olimpinių ir neolimpinių sporto šakų, neįgalieji, jauniai bei sporto karjerą jau baigę sportininkai, jų treneriai, sporto renginių organizatoriai, iniciatyvų nestokojantys verslininkai ar bendruomenės, pranešė Vilniaus savivaldybė.

  13 laureatų pasveikino ir apdovanojo sporto sritį kuruojantis Vilniaus mero pavaduotojas Linas Kvedaravičius.

  "2016-ieji buvo ne tik olimpiniai, bet ir Vilniaus sporto metai. Per juos mieste vyko daugybė įvairių renginių, iniciatyvų, iškovota daug pergalių. Esu dėkingas visai Vilniaus sporto bendruomenei už individualų sunkaus darbo palydėtą indėlį į laimėjimus, sutelktas pastangas ir iškovotas pergales", — į renginį susirinkusius svečius sveikino Kvedaravičius.  

  Vilniaus mero pavaduotojas pažymėjo, kad miestas ir toliau plės sporto infrastruktūrą bei palaikys geras sporto iniciatyvas.

  "Šiais metais toliau plėsime dviračių takų tinklą, tęsime miesto krepšinio aikštelių atnaujinimą. Savivaldybės laukia dideli iššūkiai. Vienas jų — mažojo baseino Fabijoniškėse statybos. Augame kartu su jumis ir šiais metais linkime pasiekti dar daugiau gražių pergalių", — sakė Kvedaravičius.

  Metų iniciatyva 

  Metų iniciatyvos apdovanojimą pelnė "Lidl Lietuva", kuri savo iniciatyva 2016 metų rugsėjo mėnesį atnaujino krepšinio aikštelę prie "Saulėtekio" mokyklos-daugiafunkcio centro Naujininkuose. Buvo pakeista aikštės danga, pastatyti nauji krepšiai, įrengtas apšvietimas, nutiestas bėgimo takelis. Moksleivių saugumui tamsiu paros metu užtikrinti buvo nutiestas papildomas apšviestas pėsčiųjų takas.

  Metų proveržis 

  Metų proveržis — Dalios Kutkaitės tarptautinis meninės gimnastikos turnyras.

  Turnyro organizatorė, legendinė ir labiausiai tituluota Lietuvos meninės gimnastikos atstovė Dalia Kutkaitė, pernai surengė pirmąjį tokio aukšto lygio meninės gimnastikos turnyrą Lietuvoje. Į Lietuvos sostinę buvo sukviestos bene visas ryškiausios pasaulio meninės gimnastikos žvaigždės. 

  Sportiškiausia 2016-ųjų mokykla 

  Sportiškiausia 2016 metų mokykla išrinkta Vilniaus Jėzuitų gimnazija.

  Apdovanojimas mokyklai suteiktas už 2016 metų mokyklos mergaičių pasiekimus lengvosios atletikos ir slidinėjimo rungtyse, pergalę XII Lietuvos mokyklų futbolo žaidynių "Golas!" turnyre, Lietuvos katalikiškų mokyklų sporto žaidynių "Magis" inicijavimą ir įgyvendinimą bei už trečią vietą I-ųjų Lietuvos katalikiškų mokyklų sporto žaidynėse "Magis". 

  Metų sporto renginys

  Metų sporto renginys — LKL Karaliaus Mindaugo taurė.

  Vilniečiai šį renginį labiausiai įsiminė dėl to, kad  nugalėtojų taurę į viršų iškėlė  "Lietuvos ryto" krepšininkai.

  Metų sporto veteranė 

  Metų sporto veteranė — Rūta Stanevičienė, tris kartus pasaulio čempionė orientavimosi sporto W60 grupėje.

  Klubo "Labirintas" atstovė pasaulio meistrų orientavimosi kalnų dviračiais čempionate Kaune iškovojo tris aukso medalius — nugalėjo W60 grupės sprinto, vidutinės ir ilgos trasos varžybose. 

  Metų treneris 

  Metų treneriu išrinktas Karolis Levickis — aklųjų riedulio komandos treneris.

  Prireikė dviejų dešimtmečių, kol galų gale buvo pasiektas išsvajotas parolimpinių žaidynių auksas. "Tikėti ir kovoti, darbais, ne žodžiais" — toks yra Vilniaus "Šaltinio" ir golbolo rinktinės trenerio Karolio Levickio šūkis. 

  Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas

  Metų neolimpinių sporto šakų sportininkas — kiokušin karate Europos čempionas Valdemaras Gudauskas.

  Sportininkui prireikė beveik 15 metų, kad iškovotų pirmą Europos čempiono titulą. Kiokušin karate žemyno pirmenybėse Valdemaras Gudauskas 2016 metais apgynė prieš metus iškovotą titulą, o sportininkai juk ne veltui sako, kad apginti — sunkiau nei iškovoti.

  2016 metais Europos kiokušin karatė čempionato svorio kategorijoje iki 85 kilogramų užėmė pirmą vietą.

  Metų komanda su negalia 

  Metų komanda su negalia — Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė, parolimpinių žaidynių čempionė.

  Литовская команда по голболу
  Lietuvos golbolo rinktinė 2016-ųjų Rio de Žaneiro vasaros parolimpinėse žaidynėse

  Po parolimpinių žaidynių apie golbolą — aklųjų riedulį — išgirdo visi. Tačiau turbūt nedaug kas žino, kad parolimpinėse žaidynėse visa  aukso medalius pelniusi Lietuvos golbolo rinktinė — tai Vilniaus "Šaltinio" klubo nariai.

  Metų komanda 

  Metų komanda — irklavimo olimpiniai vicečempionai Saulius Ritteris ir Mindaugas Griškonis, Rio de Žaneiro olimpinių žaidynių dviviečių irklavimo varžybų sidabro medalių laimėtojai.

   Литовские гребцы Саулюс Риттерис и Миндаугас Гришконис в финале Олимпийских игр в заплыве парных двоек пришли вторыми, получив серебро
  Lietuvos irkluotojai Saulius Ritteris irMindaugas Griškonis su sidabro medaliais 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse

  Metų sportininkai 

  Metų sportininke tituluota Olimpinė vicečempionė irkluotoja Milda Valčiukaitė. Lietuvos irkluotoja, Europos bei Pasaulio čempionė, Rio 2016 metų vasaros olimpinių žaidynių bronzos medalio laimėtoja.

  Гребчихи из Литвы Доната Виштартайте и Милда Валчюкайте
  Moterų dvivietės porininkės Donata Vištartaitė ir Milda Valčiukaitė 2016-ųjų Rio de Žaneiro olimpinėse žaidynėse

  Metų sportininkas — irkluotojas, Europos vicečempionas vienviečių varžybose, Mindaugas Griškonis. Lietuvos irkluotojas, šalies rekordininkas, daugkartinis Europos ir Lietuvos čempionas. 2009 metais užėmė pirmąją vietą Europos irklavimo čempionate Breste. 2011 ir 2012 metais dar kartą tapo Europos čempionu.

  Metų sporto legenda 

  Metų sporto legenda — Antanas Vaupšas, šuolininkas į tolį, buvęs Lietuvos rekordininkas, olimpietis.

  Prieš pusšimtį metų jo rezultatai buvo geriausi ne tik Lietuvoje, bet ir vieni geriausių pasaulyje. Sugebėjęs šuolių į tolį sektoriuje įveikti aštuonių metrų ribą, Antanas Vaupšas tapo sporto legenda. 

  Metų žvilgsnis 

  Metų žvilgsnis — fotografas Alfredas Pliadis. Lietuvos sporto žurnalistas, fotografas, redaktorius — jis pirmas ateina į daugelį sporto renginių ir paskutinis iš jų išeina.

  Jis mato nugalėtojų triumfą ir ašaras tų, kuriems nepavyko laimėti. Pliadis apdovanotas už dėmesį sportui Vilniuje, už foto metraščius, už ištikimybę sportui.

  Kiekvienos nominacijos nugalėtojui įteiktas dizainerės Dalios Pilkauskienės rankų darbo, vienetinis ir nepakartojamas prizas — pergalės pamatų plyta.

  Dar šia tema

  Sušalai — sušilk Vingio parko čiuožykloje
  Olimpinės žaidynės karnavalo ritmu
  Pasaulio plaukimo čempionate Simonas Bilis iškovojo bronzą
  Vilniuje skelbiamas naujo Lazdynų baseino statybos konkursas
  Tegai:
  sportininkai, LKL Karaliaus Mindaugo taurė, Lietuvos aklųjų riedulio rinktinė, Vilniaus Jėzuitų gimnazija, Lidl Lietuva, Alfredas Pliadis, Antanas Vaupšas, Milda Valčiukaitė, Mindaugas Griškonis, Saulius Ritteris, Valdemaras Gudauskas, Karolis Levickis, Rūta Stanevičienė, Dalia Kutkaitė, Linas Kvedaravičius, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos