16:29 2021 Gegužės 09
Tiesioginis eteris
 • USD1.2059
 • RUB89.4671
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  565

  Su nauja nemokama mobiliąja programėle bus galima ne tik stebėti, bet ir koreguoti savo sveikatos būklę.

  VILNIUS, saus 12 — Sputnik. Artimiausiu metu bus pristatyta pirmoji Lietuvoje emocinės savigalbos mobilioji programėlė (dar vadinama "apps‘u"), praneša Sveikatos apsaugos ministerija.

  Šios programėlės paskirtis — suteikti pirmąją emocinę pagalbą ir galimybę stebėti bei gerinti savo psichikos sveikatą. Tai bus nemokamas ir prieinamas visuomenei savigalbos bei psichoedukacijos įrankis.

  Programėlės turinį sudarys ilgalaikio emocijų stebėjimo mechanizmas, kognityvine elgesio terapija grįstos savigalbos užduotys bei pratimai ir emocinę pagalbą teikiančių įstaigų duomenų bazė.

  Pasak kūrėjų, išmanieji telefonai gali būti naudojami ir asmens sveikatos būklei stebėti. Telefonuose integruoti akselerometrai, mikrofonai, GPS, įvairūs sensoriai leidžia stebėti daugybę sveikatos aspektų: fizinį aktyvumą, miego kokybę, širdies veiklą, kraujo spaudimą ir net suvartojamą alkoholio kiekį.

  Įvairios programėlės taip pat suteikia galimybę pačiam stebėti, fiksuoti ir vertinti savo sveikatos būklę. Tokio pobūdžio programėlės dažniausiai skirtos turintiems psichikos sveikatos sutrikimų; depresijai, stresui, bipoliniam sutrikimui, valgymo sutrikimų simptomams, savižudybių rizikai įvertinti.

  Mobiliųjų programėlių pagalba galima ir koreguoti savo sveikatos būklę. Psichikos sveikatai gerinti skirtose programėlėse dažnai taikomi kognityvine elgesio terapija grįsti savigalbos pratimai, kurie čia pat gali padėti sumažinti ankstyvuosius streso, depresijos ir kitų emocinių sutrikimų simptomus. Šios programėlės taip pat atlieka ir prevencinę funkciją: suteikia informacijos apie emocinę sveikatą ir ją stiprina.

  Lietuvos gyventojų psichikos sveikata
  © Sputnik
  Lietuvos gyventojų psichikos sveikata

  Dar šia tema

  Perspėk apie korupciją su mobiląja programėle "Pranešk STT"
  Mix: senovės žydų kultūra pasitelkiant šiuolaikines technologijas
  Mobilioji programėlė padės prieglobsčio prašytojams
  Tegai:
  mobilioji programėlė, psichikos sveikata, emocinės savipagalbos mobilioji programėlė (apps), Lietuva

  Svarbiausios temos