17:56 2020 Balandžio 04
Tiesioginis eteris
 • USD1.0785
 • RUB82.8075
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  112

  Laisvės gynėjų dienos išvakarėse ministras Linas Linkevičius padėkojo užsieniečiams, kurie prieš 26-erius metus kartu su lietuviais gynė Lietuvos laisvę.

  VILNIUS, saus 12 — Sputnik. Užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius Laisvės gynėjų dienos išvakarėse dėkoja užsienio šalių visuomenėms, 1991 metų sausio 13-ąją reiškusioms paramą Lietuvai ir protestavusioms prieš sovietų agresiją, praneša Užsienio reikalų ministerijos spaudos tarnyba.

  "Vis dar pamename tą dieną, prisimename laisvės kainą ir, kad nuolat turime už ją kovoti. Vertiname tuos, kurie buvo kartu su mumis ir padėjo Lietuvai — tos demokratinės jėgos iš Rusijos ir Šiaurės šalių, Gruzijos, Ukrainos ir kitų valstybių. Žinome laisvės kainą ir kviečiame padėti tiems, kurie už laisvę kovoja šiandien", — sako ministras.

  Ministras padėkojo užsieniečiams anglų, rusų ir lenkų kalbomis.

  URM darbuotojai Sausio 13-ąją 8:00 valandą dalyvaus kasmetinėje pilietinėje akcijoje "Atmintis gyva, nes liudija" — languose bus uždegtos atminimo žvakutės žuvusiems už Lietuvos Laisvę prieš 26-erius metus. Prie akcijos tradiciškai prisijungs ir Lietuvos diplomatinės atstovybės užsienyje.

  Lietuvos laisvės gynėjų dienos minėjimo renginių programa Vilniuje>>

  Laisvės gynėjų diena minima ir Lietuvos diplomatinėse atstovybėse užsienyje. Atstovybės Briuselyje, Ispanijoje, Jungtinėje Karalystėje, Suomijoje, Švedijoje, Vokietijoje ir Niujorke kartu su lietuvių bendruomenėmis organizuoja tradicinį bėgimą "Gyvybės ir mirties keliu". Lietuvos diplomatinės atstovybės Austrijoje, Baltarusijoje, Lenkijoje, Vengrijoje, Sankt Peterburge ir Suomijoje kvies į dokumentinių kino filmų, pasakojančių apie tragiškus Sausio 13-osios įvykius, peržiūras. Čekijoje, Estijoje, Italijoje, Nyderlanduose, Seinuose vyks parodų atidarymai, konferencijos ir kiti renginiai, skirti Laisvės gynėjų dienai minėti.

  Dar šia tema

  Teismas atsisakė paleisti kaltinamajį Sausio 13-osios byloje
  Rusijos Dūma reiškia nepasitenkinimą Sausio 13-osios byla
  Tegai:
  padėka, Sausio 13-oji, Lietuvos laisvės gynėjų diena, Užsienio reikalų ministerija, Linas Linkevičius, Lietuva

  Svarbiausios temos