19:00 2018 Gegužės 27
Vilnius+ 25°C
Tiesioginis eteris
 • USD1.1675
 • RUB72.4935
  Prezidentė Dalia Grybauskaitė memorialo atidengime. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Prezidentė atidengė Laisvės gynėjams atminti skirtą obeliską

  © Photo: Robertas Dačkus (lrp.lt)
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  11620

  Šalies vadovė 26-ųjų Sausio 13-osios metinių proga atidengė memorialą.

  VILNIUS, saus 13 — Sputnik. Šalies Laisvės gynėjams pagerbti prezidentė Dalia Grybauskaitė atidengė specialų memorialą, praneša šalies vadovės spaudos tarnyba.

  Memorialo, esančio Lietuvos radijo ir televizijos (LRT) kiemelyje pagrindinis akcentas — šešių metrų obeliskas, įamžinantis Sausio 13-osios aukų atminimą.

  Obelisko viršuje — varpas, simbolizuojantis pirmąją žiniasklaidos priemonę, kvietusią žmones susirinkti ir pranešusią apie naują žinią, nelaimę ar pergalę.

  Мемориал в память о погибших 13 января 1991 года
  Obeleskas, įamžinantis Sausio 13-osios aukų atminimą.

  Pasak prezidentės, prie vienintelės šalies televizijos ir radijo tomis lemtingomis naktimis buvo prigludę milijonai žmonių, o žinias iš Vilniaus gaudė ir visas pasaulis. Kiekvienas iš čia sklidęs žodis buvo lyg širdies, lyg varpo dūžis.

  "Mūsų tauta žino, kas yra laisvė ir kokia didelė jos vertė, todėl už ją reikia kovoti kasdien vis primenant, kad ji mūsų iškovota ir neliečiama", — sako Grybauskaitė.

  Naujasis memorialinis paminklas pastatytas vietoje, kurioje anksčiau stovėjo 24 mediniai vardiniai kryžiai, skirti žuvusiems Laisvės gynėjams prie televizijos bokšto, LRT pastato, Medininkų pasienio poste atminti.

  Dar šia tema

  Lietuvos laisvės gynėjų dienos minėjimo renginių programa Vilniuje
  Kruvino sausio kadrai: Vilniaus televizijos bokšto šturmas
  Linkevičius dėkoja užsieniečiams už paramą Sausio 13-ąją
  Tegai:
  Sausio 13-oji, Vilniaus televizijos bokšto bei Lietuvos radijo ir televizijos pastato šturmas, Dalia Grybauskaitė, Lietuva, Vilnius
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos