05:48 2019 Liepos 24
Tiesioginis eteris
 • USD1.1173
 • RUB70.5611
  Elektromobolių įkrovimo stotelės. Archyvinė nuotrauka

  Vilniuje atsiras daugiau elektromobilių įkrovimo stotelių

  © Sputnik / Евгений Биятов
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  6101

  Vis daugiau vairuotojų renkasi elektromobilius, todėl sostinėje bus plečiama elektromobilių infrastruktūra.

  VILNIUS, saus 13 — Sputnik. Vilnius sparčiai žengia į priekį, įsileisdamas vis daugiau naujovių — savivaldybė, matydama elektromobilių augimą mieste, nusprendė vilniečiams įrengti daugiau įkrovimo stotelių.

  Vilniaus savivaldybė skelbia, kad jau šių metų rudenį sostinėje bus įrengtos mažiausiai penkios greito įkrovimo stotelės, kuriose elektromobilį nemokamai įkrauti bus galima vos per 25 minutes.

  Šiuo metu sostinėje veikia trys viešos elektromobilių įkrovimo stotelės — Lelevelio gatvė, 6 ir du elektromobilius vienu metu kraunančios stotelės požeminėse Gedimino prospekto ir Tilto gatvės automobilių stovėjimo aikštelėse.

  Kur astiras naujos stotelės

  Numatoma, kad jau šių metų rudenį Vilniuje bus įrentos 5 elektromobilių įkrovimo stotelės — Gariūnų gatvėje, prie Molėtų plento ir Mokslininkų gatvės sankryžos, prie Minsko plento ir Liepkalnio gatvės sankryžos, Nemenčinės plento 1 ir Pilaitės gatvės, 31.

  Įkrovimo stoteles numatyta įrengti magistralinių kelių tąsose, kad automobiliu įvažiuojant ar išvažiuojant iš miesto, būtų galima jį greitai įkrauti. Dabartiniai elektromobiliai vienu įkrovimu vidutiniškai gali įveikti nuo 100 iki 250 kilometrų atstumą.

  Vilniuje elektromobiliais galima važiuoti autobusams skirtomis juostomis, todėl jais nesunku patogiai judėti mieste piko metu. Taip pat elektromobiliai yra atleisti nuo mokesčio už stovėjimą rinkliavos.

  Preliminari projekto vertė — 273 tūkstančių eurų, iš jų ES fondų lėšos — 232 tūkstančių eurų, savivaldybės dalis — 41 tūkstančių eurų.

  Šiuo metu Vilniaus gatvėmis važinėja apie 250 privačių ir automobilių dalijimosi kompanijų elektromobilių.

  Dar šia tema

  Lietuva už ekologišką transportą: 10 naujų elektromobilių įkrovimo stotelių
  Volkswagen elektromobilių gamykla be darbo paliks 10 tūkst darbuotojų
  Pasaulyje plečiasi elektromobilių gamyba
  Tegai:
  įkrovimo stotelės, elektromobilis, Vilniaus savivaldybė, Vilnius

  Svarbiausios temos