09:33 2020 Spalio 20
Tiesioginis eteris
 • USD1.1785
 • RUB91.4401
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  336

  Rekordiniu dalyvių skaičiumi Lietuvoje minima Pasaulinė sniego diena.

  VILNIUS, saus 14 — Sputnik. Tarptautinė slidinėjimo federacija trečiąjį sausio sekmadienį paskelbė Pasauline sniego diena. Šia proga įvairiose pasaulio šalyse rengiama šventė, kurioje kviečiama slidinėti, čiuožti rogėmis, snieglentėmis.

  Šių dviejų savaičių  žiemiškos oro sąlygos įkvėpė daugelį mėgėjiškų sporto organizacijų. Regis, per sekmadienį mūsų šalyje minimą pasaulinę sniego dieną gali pasirodyti rekordinis aktyvių dalyvių kiekis.

  Asociacija "Sportas visiems", kuruojanti šį projektą šalyje, jau užfiksavo 17 miestų ir miestelių, per 40 mokyklų ir sporto centrų, kurių organizuojamuose renginiuose užsiregistravo daugiau kaip 6 000 dalyvių.

  Čia galite stebėti interaktyvų Sniego dienos renginių žemėlapį>>

  Nuo "Sniego tinklinio", kalnų slidinėjimo, žiemos estafečių, sniego skulptūrų lipdymo iki snaigės žygių ir vaikų biatlono — daugelis organizatorių šias sporto rungtis siūlo miestų ir miestelių gyventojams, moksleiviams ir vaikams su tėveliais.

  Pasaulinės sniego dienos pagrindinis tikslas ir yra sujudinti šeimą — pirmiausia vaikus, parodant ir akcentuojant kad vaikai gali judėti ir sportuoti lauke ne tik vasarą bet ir žiemą, kas yra labai sveika. O jei tokį fizinio aktyvumo pavyzdį rodo ir tėvai, — tai yra labai sveikintina — įsitikinęs jau daugiau kaip 50 metų Lietuvoje snaigės žygius organizuojantis Algimantas Jucevičius

  Tarptautinė slidinėjimo asociacija informuoja, kad šiam savaitgaliui sniego diena bus minima 42 valstybėse, numatoma surengti per 470 renginių.

  Dar šia tema

  Vilnių užpustė sniegas — sniego valymo įranga dirba visą parą
  Tegai:
  sniegas, žiema, slidinėjimas, čiuožykla, Pasaulinė sniego diena, Asociacija "Sportas visiems", Lietuva

  Svarbiausios temos