21:45 2020 Spalio 21
Tiesioginis eteris
 • USD1.1852
 • RUB91.4095
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  104

  Lietuvos karinių jūrų pajėgų Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras įspėja, kad ledas Kuršių mariose nestabilus ir prašo nerizikuoti gyvybe ir susilaikyti nuo išėjimo ant ledo.

  VILNIUS, saus 16 — Sputnik. Paskutinėmis dienomis besikeičianti oro temperatūra skatina ledo tirpimą, o dėl numatomos vėjo krypties atsiranda reali properšų tarp ledo lyčių grėsmė. Siekiant išvengti galimų nelaimių, kariuomenės atstovai gyventojų prašo nelipti ant kol kas nestabilaus Kuršių marių ledo ir įspėti to nedaryti aplinkinius, praneša Lietuvos kariuomenė.

  Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras kartu su kitomis tarnybomis nuolat budi, ir yra pasiruošę suteikti pagalbą nelaimės ištiktiesiems. Tačiau gyventojai turi žinoti, kad sudėtingos gamtos sąlygos apsunkina gelbėjimo operacijų vykdymą, todėl ne visuomet jų baigtis gali būti sėkminga.

  Todėl gyventojai raginami būti atsakingais už savo gyvybes ir saugotis patiems nelipant ant nestabilaus ledo.

  Kariuomenės atstovai informuoja, kad ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, svarbiausia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote) ir savo kontaktinį numerį. 

  Gavęs pranešimą  apie įvykį, Jūrų gelbėjimo koordinacinis centras organizuoja paieškos ir gelbėjimo operaciją, koordinuoja operaciją vykdančių pajėgų veiksmus, jiems vadovauja, taip pat koordinuoja būtinosios medicinos pagalbos  suteikimą nukentėjusiems išgelbėtiems asmenims, jų nugabenimą į saugią vietą.

  Dar šia tema

  Tu-154 katastrofos vietoje galbėtojai aptiko dar trijų aukų palaikus
  Ugniagesiai išgelbėjo mažą stirnaitę
  Lietuva iš Danijos įsigijo naują patrulinį laivą
  Tegai:
  ant ledo, Jūrų gelbėjimo koordinavimo centras (JGKC), Lietuva

  Svarbiausios temos