20:50 2020 Rugpjūčio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1813
 • RUB86.5850
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  155

  Aplinkos ministerija, siekdama išsaugoti neršiančias vėgėles, gruodį įvedė jų žvejybos draudimą, kurį panaikino sausio 15 dieną.

  Vilnius, saus 16 — Sputnik. Sausio 15-ąją jau leidžiama žvejoti vėgėles, praneša Aplinkos ministerijos spaudos tarnyba.

  "Nebegalios nuo gruodžio 15 dienos taikytas draudimas jas gaudyti", — rašoma ministerijos pranešime.

  Be to aplinkosaugininkai primena, kad galima paimti ne daugiau kaip penkias ir ne mažesnes kaip 45 centimetrų ilgio (matuojant nuo snukio pradžios iki uodegos peleko galo) sugautas vėgėles.

  Žvejyba ant ledo. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Игорь Подгорный

  Nuo sekmadienį taip pat nebegalioja draudimas žvejoti Nemune nuo Gėgės žiočių iki Jurbarko tilto ir Nevėžyje nuo jo žiočių iki Babtų tilto tamsiuoju paros metu.

  Šiuo metu tebedraudžiama masalui naudoti žuvelę (žuvies gabalėlį leidžiama). Šis draudimas galios iki balandžio 20 dienos. Jis netaikomas žvejybai Kuršių mariose.

  Aplinkos ministerija primena, kad draudžiama žvejoti vandens telkiniuose ant ledo, kai dėl jo būklės kyla pavojus žmonių gyvybei ar sveikatai, susidarius plonai ledo dangai ar Lietuvos hidrometeorologijos tarnybai prie Aplinkos ministerijos paskelbus apie ledo būklę, kuri gali kelti pavojų žmonių gyvybei ar sveikatai.

  Nors praėjusią savaitę didelis šaltis sukaustė beveik visus stovinčio vandens telkinius, jų ledo būklė yra nevienoda. Todėl kiekvienu konkrečiu atveju reikia atsakingai įvertinti padėtį ir būti atsargiems.

  Dar šia tema

  Nelaiminga žvejyba: keturi rusai ir vienas lietuvis vos nenuskendo Norvegijoje
  Ministerijos dovana Žolinių proga — nemokamos žvejybos diena
  Tegai:
  ant ledo, žvejyba, vėgėlė, Aplinkos ministerija, Lietuva

  Svarbiausios temos