19:27 2020 Rugpjūčio 05
Tiesioginis eteris
 • USD1.1854
 • RUB86.3692
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  122

  Valstybės sienos apsaugos tarnyba sulaikė girtus moterį ir vyrą, važinėjusius sniego motociklu ant Vištyčio ežero ledo.

  VILNIUS, saus 16 — Sputnik. Penktadienį likus maždaug valandai iki vidurnakčio Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) Pagėgių rinktinės Vištyčio užkardos pasieniečiai sulaikė naktį sniego motociklu važinėjusius neblaivius vyrą ir moterį.

  Sausio 13 dieną pasieniečiai vykdė tarnybą prie Vištyčio ežero Vilkaviškio rajono Čižiškių kaimo ribose. Ant Vištyčio ežero, kuriuo eina siena su Rusija pasieniečiai tamsoje pastebėjo ant ledo sniego motociklu besivažinėjančius du asmenis. Priartėję prie jų VSAT pareigūnai paprašė motociklą vairavusio vyro ir kartu pramogavusios moters  pateikti privalomus šioje vietoje turėti asmens tapatybės dokumentus.

  Pasieniečiai sulaikė Vilkaviškio rajono gyventojus, kurie neturėjo privalomų dokumentų ir leidimų pramogauti šioje vietoje. Motociklo vairuotojas buvo neblaivus ir neturėjo jokių šios transporto priemonės dokumentų.

  Neteisėtos pramogos

  Vėliau nustatyta, kad tai buvo 45-erių Vilkaviškio rajono gyventojas bei ten pat gyvenanti 30-metė. Dokumentų jie neturėjo. Maža to, pramogautojai nepasirūpino ir privalomais VSAT leidimais, suteikiančiais teisę būti vidaus vandenyse.

  Sniego motociklo vairuotojas, be to, neturėjo teisės vairuoti tokią transporto priemonę. Taip pat pasieniečiai išsiaiškino, kad motociklas neįregistruotas nustatyta tvarka, jis nedraustas privalomuoju civilinės atsakomybės draudimu ir jam neatlikta techninė apžiūra. 

  Dar VSAT pareigūnai iškart pastebėjo, kad vairuotojas yra neblaivus. Tai patvirtino iškviesti policijos pareigūnai, jam nustatę 1,23 promilės girtumą.

  Pažeidėjai buvo pristatyti į Vištyčio užkardą. Dėl būtinų dokumentų neturėjimo, 30-metei Vilkaviškio rajono gyventojai pasieniečiai skyrė administracinę  nuobaudą — įspėjimą. Jos bendrakeleiviui įteiktas šaukimas trečiadienį atvykti į Vištyčio užkardą administracinės bylos dėl Pasienio teisinio režimo taisyklių pažeidimų nagrinėjimui.

  Iš užkardos abu pramogautojus išsivežė policijos pareigūnai, kurie vykdys administracinių bylų teisenas dėl Vilkaviškio rajono gyventojo vairavimo apsvaigus ir be dokumentų.

  Sniego motociklas buvo užkeltas ant techninės pagalbos automobilvežio ir nugabentas į saugomą aikštelę.

  Dar šia tema

  Kelių policija sudavė pirmą smūgį neblaiviems vairuotojams
  Neblaiviems vairuotojams 2017 metais gresia baudžiamoji atsakomybė
  Tegai:
  motociklas, ežeras, neblaivus vairuotojas, sniegas, žiema, Vlastybės sienos apsaugos tarnyba, Vistyčio ežeras, Lietuva

  Svarbiausios temos