19:12 2021 Vasario 25
Tiesioginis eteris
 • USD1.2225
 • RUB90.3519
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  265

  Lietuvoje sugriežtinta jaunų šunų, kačių ir šeškų įvežimo tvarka iš ne ES šalių dėl didelės rizikos pasiutligės užkratui plisti.

  VILNIUS, saus 19 — Sputnik. Į Lietuvą iš ne Europos Sąjungos (ES) valstybių, remiantis naujai parengtu įsakymu, leidžiama įvežti tik vyresnius kaip 12 savaičių amžiaus šunis, kates ir šeškus, kuriems atlikta galiojanti vakcinacija nuo pasiutligės, nes atsižvelgiant į nepalankią šios ligos situaciją Baltarusijoje, Rusijoje ir Ukrainoje, gyvūnų įvežimas kelia didelę riziką užkratui plisti, praneša Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT).

  Bendras įsakymas, kuriuo siekiama užkirsti kelią nelegaliai prekybai gyvūnų augintinių jaunikliais, įvežamais į Lietuvą iš trečiųjų šalių,  buvo patvirtintas VMVT kartu su Muitinės departamentu prie Lietuvos Respublikos finansų ministerijos.

  Jaunesni kaip 12 savaičių, nevakcinuoti nuo pasiutligės arba vakcinuoti 12-16 savaičių amžiaus šunys, katės ir šeškai į Lietuvą kaip ir anksčiau galės būti įvežami tik iš ES.

  Į Lietuvą iš trečiųjų šalių įvežamų šunų, kačių ir šeškų kontrolę jau keletą metų vykdo muitinės pareigūnai, jie tikrina gyvūnų identifikavimą ir kitus lydinčius dokumentus. Jeigu nustatoma, kad gyvūnas neatitinka nustatytų reikalavimų, muitininkas, suderinęs su savininku arba jo įgaliotu asmeniu, gali grąžinti augintinį atgal į trečiąją šalį. Jei šeimininkas nesutinka su tokiu sprendimu, kreipiamasi į teritorinį VMVT padalinį, kurio specialistai gali nuspręsti gyvūną laikyti karantine, kol bus įvykdyti jo sveikatingumo reikalavimai.

  Kaimyninėse Latvijoje ir Lenkijoje tokia sugriežtinta tvarka galioja jau keletą metų.

  Ką reikėtų žinoti, norintiems įsigyti augintinį>>

  Nekomercinis gyvūnų augintinių  vežimas

  Į Lietuvą iš trečiųjų šalių nekomerciniais tikslais įvežami šunys, katės ir šeškai turi atitikti šiuos reikalavimus: būti paženklinti poodine mikroschema arba tatuiruote, būti vakcinuoti nuo pasiutligės (vakcinacija turi būti galiojanti), gyvūnai turi būti lydimi fizinio asmens (savininko ar savininko raštu įgalioto žmogaus), būti vežami su veterinarijos sertifikatu arba su Gyvūno augintinio pasu, atliktas pasiutligės antikūnų serologinis tyrimas.

  Komercinis gyvūnų augintinių vežimas

  Jei gyvūnai iš trečiųjų šalių įvežami komerciniais tikslais (pavyzdžiui, įsigyjami iš tų šalių naminių gyvūnų veisėjų), jie turi atitikti aukščiau nurodytus sveikatingumo reikalavimus, būti 48 valandų laikotarpyje prieš kelionę apžiūrėti veterinarijos gydytojo ir įvežami su prekybai skirtais veterinarijos sertifikatais.

  VMVT rekomenduoja  norintiems įsigyti gyvūnus augintinius, gerai apsvarstyti visus aspektus, daugiau pasidomėti gyvūnų priežiūros ir laikymo klausimais, o apsisprendus — pirkti iš oficialiai registruotų gyvūnų augintinių veisėjų.

  Daugiau informacijos apie keliavimą su gyvūnais galima rasti VMVT tinklalapyje.

  Dar šia tema

  Kalėdų ir Naujųjų Metų šurmulys gali sukelti stresą augintiniams
  Nori vežti maža gyvūnėlį — susipažink su nauja tvarka
  Tegai:
  gyvūnų vežimas, Valstybinė maisto ir veterinarijos tarnyba (VMVT), Lietuva

  Svarbiausios temos