20:43 2021 Sausio 19
Tiesioginis eteris
 • USD1.2132
 • RUB89.4400
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  107

  Vyriausybė, siekdama padėti asmenims, kenčiantiems dėl priklausomybės nuo azartinių lošimų, sugriežtino patekimo į azartinių lošimų vietas tvarką.

  VILNIUS, saus 19 — Sputnik. Nuo šiol azartinių lošimų organizatoriai privalės užtikrinti, kad asmenys, savanoriškai atsisakę lošti, bei tie, kurie teismo tvarka pripažinti neveiksniais, į tokias vietas nebūtų įleidžiami, praneša Finansų ministerija.

  Finansų ministerijos siūlymui griežtinti patekimo į azartinių lošimų vietas tvarką sausio 18 dieną pritarė Vyriausybė, siekdama padėti asmenims, kenčiantiems dėl priklausomybės nuo azartinių lošimų.

  Nustatyta, kad savanorišką atsisakymą lošti ir būti lošimo vietose asmuo, kaip ir iki šiol, turės pateikti Lošimų priežiūros tarnybai arba lošimų organizatoriui. Atsisakymas galios asmens prašyme nurodytą laikotarpį, kuris negalės būti trumpesnis nei šeši mėnesiai. Tais atvejais, kai laikotarpio asmuo nenurodys — dvejus metus nuo prašymo pateikimo dienos.

  Be to, asmenys, kurie teismo tvarka pripažinti neveiksniais arba ribotai veiksniais šioje srityje, iš viso nebus įleidžiami į lošimų organizavimo vietas.

  Pagal iki šiol galiojusią Lošimų priežiūros tarnybos inicijuotą ir savanoriškumo pagrindais veikusią programą, lošėjai šiai tarnybai arba lošimų organizatoriui taip pat galėjo pateikti prašymą apriboti jų galimybę patekti į lošimų vietas ir lošti. Tačiau joje dalyvavo tik dalis lošimų organizatorių, o bendrovėms, pažeidusioms susitarimą, atsakomybė nebuvo nenumatyta. Be to, asmuo, net ir pateikęs prašymą, turėjo teisę persigalvoti bet kuriuo metu.

  Dabar šios prievolės nepaisantiems lošimų organizatoriams numatyta administracinė atsakomybė.

  Visi savanoriškai atsisakę lošti asmenys nemokamai bus registruojami nuo gegužės 1 dienos pradėsiančiame veikti žinybiniame Apribojusių savo galimybę lošti asmenų registre, kuriuo neatlygintinai naudosis lošimų organizatoriai. Registro kūrimas ir jo veikla bus finansuojami iš Finansų ministerijai numatytų valstybės biudžeto asignavimų.

  Finansų ministerijos duomenimis, iki šių metų pradžios buvo gauta 4 518 asmenų prašymų apriboti jų patekimą į lošimų organizavimo vietas.

  Dar šia tema

  Noras prabangiai gyventi privedė iki kalėjimo
  Tegai:
  azartiniai lošimai, Lošimų priežiūros tarnyba, Finansų ministerija, Vyriausybė, Lietuva

  Svarbiausios temos