14:56 2020 Rugsėjo 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.1740
 • RUB89.1500
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Pasinerk į kino pasaulį (144)
  556

  Tuo metu, kai parlamentarė kaltina rusų režisieriaus Andrejaus Kravčiuko filmą, kad tas neatitinka istorinės tikrovės, Lietuvos žiniasklaida kviečia jo peržiūrai.

  VILNIUS, saus 24 — Sputnik. Seimo Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) frakcijos narė Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė teigia, kad Rusijos meninis filmas "Vikingas" yra politinis projektas ir gali kelti grėsmę Lietuvos nacionaliniam saugumui.

  Sausio 24 dieną, prasidėjus kino filmo "Vikingas" rodymui Lietuvos kino teatruose, Morkūnaitė-Mikulėnienė kreipėsi į kino filmų platintoją įmonę "Garsų pasaulio įrašai".

  Anot parlamentarės, kilo abejonių dėl filme "Vikingas" pateikiamos istorinės interpretacijos teisingumo. Rašte filmo platintojams Morkūnaitė-Mikulėnienė atkreipė dėmesį į Seimo priimtą ir atnaujintą Nacionalinio saugumo strategiją, kurioje bandymai iškraipyti istorinę atmintį yra apibrėžti kaip viena iš informacinių grėsmių Lietuvos nacionaliniams saugumui.

  "Kultūriniai mainai ir grynojo meno bei kultūros sklaida yra labai svarbi ir remtina, tai vyksta, ir jokių prieštaravimų nesulaukia. Tačiau negalime užmerkti akių, kad informaciniai karai yra oficiali kaimyninės nedemokratinės šalies strategija ir jiems pajungiamos pačios įvairiausios priemonės", — teigė Morkūnaitė-Mikulėnienė.

  Anot Seimo narės, Vladimiro Putino pagyros filmo kūrėjams ir tuo pat metu Rusijoje inicijuota peticija prieš kino filmą "Vikingas" jau savaime turėtų atkreipti dėmesį, kad tai veikiausiai yra ne tiek kino, kiek politinis projektas.

  "Rusijos Federacijos vadovybės sisteminis dėmesys istorinei asmenybei, kuri yra šio kino filmo pagrindinis herojus, gali būti sietina ir su siekiu pateisinti Krymo, Ukrainos valstybės teritorijos dalies, aneksiją ir per atitinkamą naratyvą visuomenės sąmonėje įtvirtinti "istorinį ir teisėtą" Krymo priklausymą Rusijai, o ne Ukrainai. Kad tai nėra tiesiog eilinis kino filmas rodo ir Lietuvoje neįprasta praktika skatinti moksleivius organizuotai vykti į filmo peržiūras mokykloms pateikiant finansiškai palankius pasiūlymus. Taip nusitaikyta į pačią pažeidžiamiausią auditoriją, vaikus, kurie negali kritiškai įvertinti ir savarankiškai išanalizuoti jiems rodomo turinio", — komentavo Morkūnaitė-Mikulėnienė. 

  Kino filmų platintojo vadovybei skirtame laiške Seimo narė paprašė itin atidžiai įvertinti rusiškos kilmės medžiagos turinį, vadovaujantis ne vien komercinės naudos, bet ir istorinės atminties bei tiesos kriterijais

  "Vikingas" — rusų režisieriaus Andrejaus Kravčiuko filmas apie viduramžių laikus. Pagal filmo siužetą Kijevo Rusios suvienytojo nesantuokinis sūnus Vladimiras priverstas palikti tėvynę ir iškeliauti toli prie Ledinės jūros, kur gyvena vikingai.

  Informacinis portalas Delfi.lt anksčiau savo tinklalapyje "atskleidė, kaip buvo kuriamas brangiausias Rusijos istorinis epas "Vikingas",  detaliai papasakojo, kaip buvo atkurta X amžiaus tikrovė: gyvenvietės, tvirtovės, kunigaikščio namas su prieigomis, žvejų ir kalvių trobelės, du tūkstančiai unikalių kostiumų ir autentiškų ginklų, pastatyta 50 metrų ilgio tvirtovės siena. Ir savo straipsnį užbaigė kvietimu pasižiūrėti šį filmą.

  Скриншот статьи Delfi о фильме Викинг
  Ištrauka iš Delfi.lt straipsnio

  "Reikia tai pamatyti, kad patikėtum — grandiozinės dekoracijų apimtys, iki šiol neturėjusios precedento Rusijos kine!", — rašoma straipsnyje.

  Temos:
  Pasinerk į kino pasaulį (144)

  Dar šia tema

  Lietuviškas kinas: 2016-jųjų pasiekimai ir ateities planai
  Filmas "Nuo Lietuvos nepabėgsi" laukia žiūrovų internete
  Sankt Peterburgas susipažins su Lietuvos kinu
  Įvyko Baltijos šalių gamybos filmo pasaulinė premjera
  Tegai:
  filmas, Vikingas, Tėvynės sąjunga-Lietuvos krikščionys demokratai (TS-LKD), Radvilė Morkūnaitė-Mikulėnienė, Lietuva

  Svarbiausios temos