23:02 2019 Lapkričio 16
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Motobloku vadinama transporto priemonė. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Rusų pora pažeidė sieną Kuršių mariose neįprasta transporto priemone

  © Photo: pasienis.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (281)
  020

  Pasieniečių laivo "Christina" įgula sulaikė du rusus, Kuršių marių ledu neteisėtai įvažiavusius į Lietuvą neaiškaus "modelio" ir išskirtinio "dizaino" transporto priemone.

  VILNIUS, saus 24 — Sputnik. Ant Kuršių marių ledo pasieniečiai sulaikė kaliningradiečių porą, dėl neatsargumo pažeidusią Lietuvos ir Rusijos sieną. Sutuoktiniai Rusijos piliečiai važiavo savadarbe motorine priemone. Už pažeidimą jiems skirtos baudos po 35 eurus, praneša Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT).

  Pirmadienio pavakarę VSAT Pakrančių apsaugos rinktinės Neringos užkardos pareigūnai, naudodamiesi teritorinės jūros ir Kuršių marių stebėjimo sistema, užfiksavo valstybės sienos pažeidimą. Buvo pastebėtas neaiškus objektas, Kuršių marių ledu judantis iš Rusijos į Lietuvos teritoriją.

  Į įvykio vietą iškart buvo pasiųstas pasieniečių laivas ant oro pagalvės "Christina". Jo įgula sulaikė savadarbe motorine priemone važiavusius vyrą ir moterį. Tokia priemonė dar yra vadinama "motobloku", galinčiu judėti ledu.

  Sulaikytieji prisistatė 44-erių sutuoktiniais Rusijos piliečiais, Kaliningrado gyventojais. Jų tapatybės buvo nustatytos vėliau, nes sulaikymo metu užsieniečiai dokumentų neturėjo.

  Sulaikytieji vežėsi žvejybos įrankius ir pagautos žuvies. Pora teisinosi, jog temstant ir kylant rūkui jie nesusiorientavo aplinkoje ir judėjo nežinodami aiškios krypties.

  Pažeidėjus Pakrančių apsaugos rinktinės pasieniečiai pristatė į Neringos užkardą. VSAT pareigūnai Rusijos piliečiams už neteisėtą valstybės sienos perėjimą dėl neatsargumo skyrė administracines baudas po 35 eurus.

  Atlikus visus formalumus apie vidurnaktį iš pirmadienio į antradienį Nidos — Morskojė kontrolės punkte įvyko Lietuvos ir Rusijos pasieniečių susitikimas. Jo metu sulaikyta pora, žvejybos įrankiai ir sugauta žuvis buvo perduoti kaimyninės šalies pareigūnams. Antradienį taip pat numatoma grąžinti ir savadarbę motorinę priemonę.

  Temos:
  Kontrabanda, dokumentų klastojimas ir kiti įvykiai Lietuvos pasienyje (281)

  Dar šia tema

  Kurdų grupė neteisėtai atėjo į Lietuvą iš Baltarusijos
  Skvernelis: tvora pasienyje užtikrins šalies ekonominį saugumą
  Tegai:
  motoblokas, sienos kirtimas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Kuršių marios, Lietuva

  Svarbiausios temos