22:19 2021 Kovo 03
Tiesioginis eteris
 • USD1.2048
 • RUB88.8857
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (269)
  147

  Po rekonstrukcijos miesto autobusų stotis ne tik atrodo moderniau, bet ir tapo informatyvesnė bei patogesnė keleiviams.

  VILNIUS, saus 24 — Sputnik. Po pusantrų metų vykusių statybų šiandien atidaroma rekonstruota Kauno autobusų stotis, praneša miesto savivaldybė.  

  Stotis pasitinka ne tik moderniu pastatu su įspūdingo dydžio laikrodžiu, bet ir daug erdvesne keleivių laukimo sale, šiuolaikiška keleivių informavimo sistema, požeminiu parkingu ir daugybe kitų naujovių.

  "Teatras prasideda nuo rūbinės, o miestas nuo autobusų stotis. Tokio objekto miestui jau labai seniai reikėjo, todėl džiaugiamės, kad stotis pastatyta greitai, o jos architektūra — išskirtinė", — teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis.

  Kauno autobusų stotyje veikia 21 išvykimo bei trys autobusų atvykimo aikštelės. Keleiviams informuoti naujoje stotyje įrengta daugybė informacinių ekranų.

  Обозначений направлений.
  © Photo : kaunas.lt
  Autobusų stoties peronas

  "Nauja stotis ne tik gražesnė ar modernesnė, bet ir informatyvesnė. Keleiviai gali  lengviau sužinoti norimą informaciją apie atvykstantį ar išvykstantį autobusą. Visa informacija pateikiama realiu laiku", — kalbėjo įmonės "Kautra" generalinis direktorius Linas Skardžiukas.

  Moderniausia stotis

  Savarankiškai keleiviai galės įsigyti ir autobusų bilietus. Kauno autobusų stotyje be įprastų bilietų pardavimo kasų veiks ir savitarnos terminalas. Jo pagalba keleiviai galės paprastai ir greitai mokėdami banko kortele įsigyti autobusų bilietus. Tai pirmas toks bilietų pardavimo terminalas Lietuvoje.

  Автовокзал Каунаса с высоты птичьего полета
  © Photo : kaunas.lt
  Vaizdas iš paukščio skrydžio

  Dar viena įdomi ir šalyje nematyta naujovė — siuntos drive paslauga. Nuo šiol kauniečiai, besinaudojantys "Siuntos autobusais" paslaugomis, gali dar paprasčiau ir greičiau atiduoti ar pasiimti savo siuntas — tai jie galės padaryti neišlipdami iš savo automobilio. Siuntoms gabenti įrengta vienpusio eismo gatvė tarp stoties ir kaimynystėje esančio viešbučio.

  "Tokios architektūros ir dizaino visuomeninių pastatų Kaunui tikrai reikia. Naujoji autobusų stotis turi išskirtinį veidą, dėl kurio miestas gauna pridėtines vertės", — teigė rekonstrukcijos projektą parengęs žinomas Kauno architektas Gintaras Balčytis.

  Keleiviai ir jų artimieji gali dar patogiau atvykti į Kauno autobusų stotį ir savo automobilį pasistatyti požeminiame parkinge. Nemokamoje viešoje požeminėje aikštelėje telpa beveik du šimtai automobilių. Įvažiuoti į požeminę stovėjimo aikštelę galima dviem būdais: iš Vytauto prospekto ir atkurtos Girstupio gatvės.

  Эскалатор на новом автовокзале
  © Photo : kaunas.lt
  Eskalatorius autobusų stotyje

  "Drąsiai galime teigti, kad rekonstruota Kauno autobusų stotis yra moderniausia ne tik Lietuvoje, bet ir rytų Europoje", — kalbėjo Skardžiukas

  Faktai apie autobosų stotį

  Per parą Kauno autobusų stotyje apsilanko per dešimt tūkstančių žmonių, atvyksta vidutiniškai 700 tarpmiestinių ir tarptautinių autobusų.

  Рабочие места сотрудников на автовокзале
  © Photo : kaunas.lt
  Stoties personalo darbo vietos

  Bendras stoties pastato plotas 13 tūkstančių kvadratinių metrų. Stoties projekto vertė devyni milijonai eurų, statybos truko beveik pusantrų metų.

  Parkingas nemokamas pirmas dvi valandas. Požeminė parkavimo aikštelė talpins 187 automobilius ir 100 dviračių.

  Autobusų stoties peronas turi 21 įlaipinimo aikštelę ir tris išlaipinimo aikšteles.

  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (269)

  Dar šia tema

  Turizmo srityje 2016-aisiais Kaunas pripažintas sėkmingiausiu
  Sveiki atvykę į Kauną: 10 priežasčių aplankyti miestą 2017-aisiais
  Pažvelgi ir įsimyli: italų žurnalistai apie Kauno Kalėdų eglutę
  Iš Kauno į Suvalkus važiuosime automagistrale
  Tegai:
  keleiviai, autobusų stotis, Visvaldas Matijošaitis, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos