21:27 2018 Gruodžio 14
Tiesioginis eteris
 • USD1.1285
 • RUB75.2265
  Lietuvos gelbėtojai. Archyvinė nuotrauka

  Gelbėtojai: draudžiama lipti ant Kuršių marių ledo

  © Фото: vpgt.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  40 0 0

  Nors gelbėtojai visuomet pasiruošę padėti nelaimės ištiktiems žmonėms, jie ragina gyventojus nelipti ant Kuršių marių ledo, nes jis yra nestabilus.

  VILNIUS, saus 26 — Sputnik. Atsižvelgus į Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos pateikiamą informaciją, buvo priimtas Neringos savivaldybės administracijos direktoriaus įsakymas, kuriuo draudžiama lipti ant Kuršių marių ledo, pranešė Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas.

  Lietuvos hidrometeorologijos tarnybos pateikiama informacija rodo, kad Kuršių marių ledo storis siekia devynis centimetrus.

  Draudimas įsigaliojo sausio 23 dieną.

  Apie draudimą lipti ant ledo visuomenė buvo informuota ir naudojantis Gyventojų perspėjimo ir informavimo sistema.

  Tuo tarpu Valstybės sienos apsaugos tarnybos (VSAT) bei Priešgaisrinės apsaugos ir gelbejimo departamento pareigūnai visada pasiruošę padėti patekusiems į nelaimę žmonėms.

  VSAT savo Facebook paskyroje pasidalino vaizdo įrašu, kaip VSAT įgula ir narai Kuršių mariose pasitikrino savo parengtį žmonių gelbėjimo operacijoms ant ledo.

  Gelbėtojai informuoja, kad ištikus nelaimei ar esant jos liudininku, svarbiausia nepulti į paniką, veikti apgalvotai, skambinti bendruoju pagalbos telefonu 112 ir pranešti apie įvykį, įvykio vietą (bent apytikslę vietą ar orientyrą, kurį matote) ir savo kontaktinį numerį.

  Dar šia tema

  Gelbėtojai ragina gyventojus nelipti ant Kuršių marių ledo
  Gulbės ant ledo ne visada laukia žmogaus pagalbos
  Žvejai, ant ledo laikykitės saugumo reikalavimų
  Tegai:
  žmonių gelbėjimo operacijos ant ledo, lipti ant ledo, gelbėtojai, Priešgaisrinės apsaugos ir gelbėjimo departamentas, Valstybės sienos apsaugos tarnyba (VSAT), Kuršių marios, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos