21:05 2019 Liepos 15
Tiesioginis eteris
 • USD1.1269
 • RUB70.5998
  Kaunas sveikina Vilnių su gimtadieniu. Archyvinė nuotrauka

  Kaunas kviečia vilniečius pas save Vilniaus gimtadienio proga

  © Photo: Kauno savivaldybė
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (221)
  5322

  Kaunas sveikina Vilnių ir visus vilniečius su miesto gimtadieniu ir šia proga šeštadienį dovanoja vilniečiams nemokamas keliones autobusais maršrutu Vilnius–Kaunas, nemokamas ekskursijas bei nuolaidas restoranuose, kavinėse ir baruose.

  VILNIUS, saus 28 — Sputnik. Kaunas sveikina Vilnių ir visus vilniečius su 694-uoju miesto gimtadieniu ir šia proga visą šeštadienį, sausio 28-ąją, Kaunas vilniečiams dovanoja nemokamas keliones autobusais maršrutu Vilnius-Kaunas, nemokamas išskirtines ekskursijas bei nuolaidas geriausiuose Kauno restoranuose, kavinėse ir baruose, praneša Kauno savivaldybė.

  "Naujasis Kaunas Vilnių mato ne kaip konkurentą, o kaip draugą. Todėl sveikindami visus vilniečius su gimtadieniu, juos kviečiame į svečius. Visus vilniečius, o ypač tuos, kurie mūsų mieste buvo jau senokai, kviečiame iš naujo pažinti ir atrasti besikeičiantį Kauną", — teigė Kauno meras Visvaldas Matijošaitis. 

  Vilniečiai į Kauną vyks nemokamai

  Šį šeštadienį, sausio 28 d., nemokamas keliones vilniečiams iš Vilniaus į Kauną dovanoja keleivių pervežimo įmonė "Kautra". Vilniečiams tereiks nuvykti prie Vilniaus autobusų stoties kasų, kur nuo pat ankstyvo šeštadienio ryto veiks nemokamų bilietų punktas "Kaunas myli Vilnių". Ten vilniečiai galės atsiimti šventinį autobuso bilietą ir pasirinkti patį laiko prasme patogiausią "Kautros" maršrutą Vilnius-Kaunas.

  Tame pačiame "Kaunas myli Vilnių" punkte bus dalinamos ir "Vilniaus gimtadienio" skrajutės, kuriose vilniečiai ras nemokamų ekskursijų sąrašą ir aprašymus, sužymėtas Kauno centro, senamiesčio lankytinas vietas bei vilniečius svetingai tą šeštadienį priimsiančius geriausius Kauno restoranus, kavines ir barus.

  Pasiūlys nemokamas ekskursijas

  Vilniaus gimtadienio proga vilniečiams profesionalūs gidai Kaune ves net tris išskirtines ir nemokamos ekskursijas.

  Viena jų — pirmą kartą Kaune organizuojama kino ekskursija "Emilija iš Laisvės alėjos". Besigrožėdami Laisvės alėjos vaizdais, vilniečiai turės neeilinę progą išgirsti ne tik istorinių, bet ir intriguojančių faktų apie režisieriaus Donato Ulvydo būsimo filmo "Emilija iš Laisvės alėjos" užkulisius.

  Ekskursija "Tarpukario Kauno elito paslaptys", rengiama Kauno įgulos Karininkų Ramovėje, perteiks to meto elito dvasią ir primins istoriją bei erdves, kur kadaise plūdo garsūs Paryžiaus ir Berlyno fotografai, siekę įamžinti ištaigingus Kauno elito vakarėlius.

  Meno mylėtojai turės išskirtinę galimybę išvysti ryškiausius Kauno tarpukario modernizmo architektūros objektus ir aplankyti unikalią bei vienintelę Lietuvoje Prezidento Valdo Adamkaus biblioteką-muziejų, kuriame bus atskleistos Prezidento asmeninio gyvenimo, profesinės veiklos bei tarnybos šalies vadovo pareigose užkulisinės aplinkybės.

  Visą šeštadienį vilniečiai su Vilniečio kortele arba "Vilniaus gimtadienio" skrajute taip pat galės nemokamai savarankiškai apsilankyti ir Kauno pilyje bei Kauno rotušėje.

  Kviečia naktinis Kauno gyvenimas

  Koks gimtadienis be šventinių pietų, vakarienės ar naktinio siautulio? Kauno kavinės, restoranai, barai ir klubai taip pat jungiasi prie sveikinimų vilniečiams ir šį šeštadienį dovanoja nuolaidas, nemokamus įėjimus ir tiesiog gerą laiką.

  Norint pasinaudoti nuolaidomis ir pasiūlymais, skirtais vilniečiams, būtina su savimi turėti Vilniečio kortelę arba "Vilniaus gimtadienio" skrajutę, kurią bus galima nemokamai gauti visą šeštadienį prie Vilniaus autobusų kasų veiksiančiame "Kaunas myli Vilnių" punkte.

  Išsamią informaciją apie gimtadienio dovaną vilniečiams nuo Kauno galima rasti interneto naršyklėje suvedus adresą dovana.kaunas.lt.

  1323 metais sausio 25-ąją Lietuvos didysis kunigaikštis Gediminas parašė laišką, skirtą Liubeko, Zundo, Brėmeno, Magdeburgo, Kelno bei kitų miestų gyventojams. Šiame laiške pirmą kartą paminėtas Vilniaus miestas. Būtent todėl sausio 25-oji yra laikoma Vilniaus miesto gimtadieniu.

  Kaunas sveikina Vilnių ir vilniečius su gimtadieniu
  © Sputnik /
  Kaunas sveikina Vilnių ir vilniečius su gimtadieniu
  Temos:
  Kaunas — antroji Lietuvos sostinė (221)

  Dar šia tema

  Vilnius švenčia 694-ąjį gimtadienį
  Kaune atidaryta nauja autobusų stotis
  Tegai:
  nuolaidos, nemokamos ekskursijos, pramogos, naktinis klubas, Visvaldas Matijošaitis, Kaunas, Lietuva

  Svarbiausios temos