13:05 2021 Sausio 23
Tiesioginis eteris
 • USD1.2158
 • RUB91.1009
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (70)
  24

  Vieną seniausių tarptautinių oro maršrutų Nepriklausomoje Lietuvoje, jungiantį Lietuvos ir Austrijos sostines, pernai pasirinko apytiksliai 44 tūkstančiai keleivių.

  VILNIUS, saus 30 — Sputnik. 25 metai — tiek laiko "Austrian Airlines" skraidina keleivius tarp Vilniaus ir Vienos, praneša Vilniaus oro uostas.

  1992 metų sausio 20 dieną Vilniaus oro uoste nusileido pirmasis "Austrian Airlines" lėktuvas. Taip buvo atidarytas oro kelias, kuris tiesiogiai sujungė dvi sostines — Vieną ir Vilnių.

  "Austrian Airlines" į Lietuvą atkeliavo praėjus vos keliems mėnesiams po to, kai buvo pripažinta mūsų Nepriklausomybė. Vienos-Vilniaus jungtis buvo vienas tų tiltų, kuriuo Vakarų pasaulis atsivėrė Lietuvai, o Lietuva — Vakarams. Ir dabar, praėjus ketvirčiui amžiaus, šis maršrutas išlieka svarbus tiek turizmo, tiek verslo poreikiams", — sako Lietuvos oro uostų Komercijos direktorė Jūratė Baltrušaitytė.  

  Maršruto tvarumą bei svarbą patvirtina ir "Austrian Airlines" atstovas Suomijai ir Baltijos šalims Christopher Zimmer.

  "Vilniaus-Vienos jungtis — stabilus ir tvarus maršrutas, kuris keleiviams iš viso pasaulio atveria Lietuvą. Taip turistai atranda nedidelę, bet labai gražią šalį, o verslininkai — naudingus ryšius bei galimybes investuoti. Taigi, dabar matome, kad anuomet priimtas sprendimas buvo teisingas ir toliaregiškas", — sako Zimmer.

  Lietuvos ir Austrijos sostines jungiantys skrydžiai vykdomi kasdien. Šiuo maršrutu 2016 metais keliavo apie 44 tūkstančiai keleivių.

  Iš viso pernai į Vilnių iš Vienos atvyko daugiau nei 23 tūkstančiai žmonių, o Vienos kryptį pasirinko beveik 21 tūkstantis keleivių. Apytiksliai pusė išvykusiųjų lieka Austrijos sostinėje, kita dalis Vienos oro uostą renkasi kaip tarpinę stotelę — iš čia vykdomi skrydžiai 130 kryptimis į 58 šalis.

  "Austrian Airlines", oro keliu sujungusi Lietuvą su Austrija, 2016 metais įvykdė 136 112 skrydžių — vidutiniškai 372 skrydžius per dieną. Praėjusiais metais ši oro linijų bendrovė pateko į punktualiausių penketuką.

  Vilniaus oro uosto kilimo-nusileidimo tako rekonstrukcijos metu, tai yra šiais metais, nuo liepos 14 iki rugpjūčio 18 dienos, "Austrian Airlines" lėktuvai kils ir leisis Kauno oro uoste.

  Temos:
  Po lėktuvo sparnu: Lietuvos oro uostai (70)

  Dar šia tema

  Lietuviai pasisako už Vilniaus oro uosto kilimo tako rekonstrukciją
  Lietuvos oro uostai: daugėja skrydžių ir keleivių
  Vilniaus oro uostas pasirengęs pasitikti tėvus su mažais vaikais
  Tegai:
  oro uostas, keleiviai, Austrian Airlines, Vilniaus oro uostas, Christopher Zimmer, Jūratė Baltrušaitytė, Lietuva

  Svarbiausios temos