08:03 2019 Lapkričio 17
Tiesioginis eteris
 • USD1.1034
 • RUB70.3938
  Susirgusi moteris. Archyvinė nuotrauka

  Gripo epidemiją paskelbė 17 savivaldybių iš 60

  © Sputnik/ Alexander Lipovets
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (34)
  2510

  Lietuvoje gripo epidemiją jau paskelbė 17 savivaldybių, didžiausias sergamumo gripu rodiklis užregistruotas Kauno ir Panevėžio administracinėse teritorijose.

  VILNIUS, saus 31 — Sputnik. Sergamumas gripu visoje Lietuvoje padidėjo beveik trečdaliu, praneša Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC).

  Skiepai nuo gripo. Archyvinė nuotrauka
  © Sputnik / Александр Кондратюк

  Medikai informuoja, jog  šiandien gripo epidemija paskelbta Ukmergės, Klaipėdos ir Raseinių rajono savivaldybėse. Iš 60 šalies savivaldybių gripo epidemiją paskelbė 17. Anksčiau
  gripo epidemija buvo paskelbta Kauno, Klaipėdos, Panevėžio, Visagino miesto savivaldybėse ir Jonavos, Varėnos, Prienų, Švenčionių, Zarasų, Kėdainių, Šalčininkų, Radviliškio, Širvintų, Šilalės rajono savivaldybėse.

  Ketvirtąją šių metų savaitę (2017 metų sausio 23-29 dienomis) bendras Lietuvos sergamumo gripu ir ūmiomis viršutinių kvėpavimo takų infekcijomis (ŪVKTI) rodiklis buvo 135,5 atvejo į 10 tūkstančių gyventojų. Pernai tuo pačiu metu sergančiųjų buvo mažiau — 124,28 atvejo į 10 tūkstančių gyventojų.

  Mažiausias sergamumo gripu ir ŪVKTI rodiklis šių metų ketvirtąją savaitę registruotas Šiaulių administracinėje teritorijoje, o didžiausias — Kauno ir Panevėžio administracinėse teritorijose.

  Ketvirtąją 2017 metų savaitę visoje Lietuvoje dėl gripo į ligoninę buvo paguldyti 185 asmenys. Iš jų — 31 vaikas iki dvejų metų amžiaus, 109 asmenys iki 17 metų, kiti suaugusieji. Septyni asmenys gydyti intensyviosios terapijos skyriuje. Daugiausiai sergančiųjų buvo Kauno ir Vilniaus apskrityse.

  2016-2017 metų gripo sezono metu užregistruoti trys mirties nuo gripo atvejai. 

  Temos:
  Gripas — sezoninis virusinis susirgimas (34)

  Dar šia tema

  Medikai primena, kad virusai plinta ne tik per kvėpavimo takus
  Lietuvoje paskelbtos pirmosios gripo epidemijos
  Gydymo įstaigos gavo naujus GMP automobilius
  Tegai:
  gripo epidemija, gripas, Užkrečiamųjų ligų ir AIDS centras (ULAC), Lietuva

  Svarbiausios temos