16:12 2019 Lapkričio 13
Tiesioginis eteris
 • USD1.1015
 • RUB70.4859
  Sostinės Santariškių mikrorajone iš modulinių patalpų pastatytas vaikų darželis. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Vilniuje atsirado naujas vaikų darželis iš modulinių patalpų

  © Photo: madeinvilnius.lt
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  58972

  Vaikų darželyje Santariškių mikrorajone sukurta apie 70 naujų vietų priešmokyklinio amžiaus vaikams, iš viso šiais metais planuojama atidaryti dar 10 vaikų darželių iš modulinių patalpų, kurie suteiks miestui apie tūkstantį naujų vietų darželinukams.

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. Sostinės Santariškių mikrorajone oficialiai atidarytas vienas pirmųjų Lietuvoje iš modulinių patalpų pastatytas vaikų darželis, praneša Vilniaus savivaldybė.

  Ugdymo įstaigos "Mini darželiai" vaikų darželio maždaug 350 kvadratinių metrų ploto patalpose įkurdintos keturios grupės, kurių kiekvieną lanko 15-17 vaikų.

  Panašių darželių Vilniuje per šiuos metus gali išdygti dar ne vienas, kadangi sostinės valdžia taip pat svarsto galimybę kartu su verslininkais modulinių patalpų statinių pagalba spręsti vietų vaikų darželiuose trūkumo problemą.

  Darželio Santariškėse atidarymo renginyje dalyvavęs Vilniaus meras Remigijus Šimašius sakė, kad moduliniai darželiai gali tapti efektyviu ir šiuolaikišku sprendimu įsisenėjusiai vaikų darželių problemai sostinėje spręsti.

  "Šiemet Vilniaus darželiuose sukūrėme papildomai daugiau nei 700 naujų vietų, pritaikant savivaldybės turimas patalpas darželiams. Bent tūkstantį vietų tikimės sukurti ir šiemet bei kitąmet, užsukant mieste tikrą modulinių darželių statybos bumą", — sakė Vilniaus miesto meras.

  Anot Vilniaus mero, priestatas iš modulinių patalpų šiemet turėtų iškilti šalia savivaldybės darželio "Medynėlis" Karoliniškių mikrorajone, o projektui pasiteisinus su rangovais būtų deramasi ir dėl daugiau tokio tipo statinių.

  Pastatyti darželį naudojant modulines patalpas trunka gerokai trumpiau ir kainuoja nepalyginti pigiau nei statant įprastą pastatą. Naujasis darželis Santariškėse buvo sumontuotas ir įrengtas vos per dvi savaites.

  Ugdymo įstaigos "Mini darželiai" plėtros vadovas Vygantas Šepetis atidarymo renginyje džiaugėsi jaukiai ir šiuolaikiškai įrengtu darželiu ir tikino, kad juo patenkinti yra tiek mažieji jo lankytojai, tiek jų tėvai. 

  "Vaikai naujosiose patalpose jaučiasi puikiai. Čia jie turi visas sąlygas augti, žaisti, mokytis, tobulėti, smagiai ir turiningai leisti laiką. Tokio tipo darželiai plačiai naudojami daugelyje Vakarų valstybių, todėl pamanėme, kad ir čia, Lietuvoje, galime išmėginti tokį modelį. Manau, toks sprendimas tikrai pasiteisino. Ilgiausiai — beveik pusmetį — užtruko visų leidimų derinimas ir gavimas, o darželis iš modulinių patalpų išdygo vos per dvi savaites", — sakė Šepetis.

  Anot darželio plėtros vadovo, įprasto pastato statybos reikalauja didelių ilgalaikių investicijų, todėl tokiu būdu vykdyti darželių tinklo plėtrą yra sudėtinga. Be to, neaišku ar po kelerių metų vietų poreikis vaikų darželiuose išliks toks pats didelis, todėl pasistačius tradicinį pastatą, nebūtų jokių garantijų, kad jis ateityje bus toks pat reikalingas. Darželio atstovo įsitikinimu, modulinės patalpos šiuo atžvilgiu yra kone ideali išeitis, nes jas galima greitai praplėsti ar sumažinti pagal esamą poreikį.

  Модульный детский сад в микрорайоне Сантаришкес
  Sostinės Santariškių mikrorajone iš modulinių patalpų pastatytas vaikų darželis

  Šepetis taip pat pasakojo, kad dar šiemet esamą darželį ketinama plėsti įrengiant antrąjį jo aukštą, o tai padaryti naudojant modulines patalpas, anot jo, yra itin paprasta, todėl, kai šie darbai, vyks darželis net nebus uždarytas.

  Anot įmonės "Cramo", kuri sumontavo ir įrengė vaikų darželį, atstovų, darželio patalpos atitinka A klasės energetinio efektyvumo statiniams taikomus reikalavimus, čia yra užtikrinamos visos sveikam ir pilnaverčiam vaikų gyvenimui bei ugdymui reikalingos sąlygos.

  Vilniaus savivaldybės vertinimu, sekant privačių darželių pavyzdžiu, 10 priestatų iš modulinių patalpų galėtų atsirasti tose miesto vietose, kur šiuo metu labiausiai trūksta vietų darželiuose — Pašilaičiuose, Šeškinėje, Justiniškėse, Antakalnyje, Žirmūnuose, Baltupiuose, Naujuosiuose Verkiuose, Karoliniškėse.

  Pirmąjį dviejų aukštų modulinį priestatą prie lopšelio-darželio "Medynėlis" savivaldybė planuoja pastatyti dar iki šių metų rugsėjo. Priestate įkūrus šešias naujas grupes, darželį galės lankyti apie 120 vaikų. Pastačius visus 10 modulinių darželių, planuojama sukurti apie tūkstantį naujų vietų darželinukams.

  Dar šia tema

  Nuo kito rugsėjo 100 eurų kompensaciją gaus visi nepatekę į darželius
  Kiekvienam Kauno vaikui po vietą darželyje
  Tegai:
  eilė į vaikų darželį, vaikų darželis, darželinukai, iš modulinių patalpų pastatytas vaikų darželis, Vilniaus savivaldybė, Remigijus Šimašius, Lietuva, Vilnius

  Svarbiausios temos