01:13 2018 Vasario 26
Vilnius-16°C
Tiesioginis eteris
  Medžiotojai padėjo iš kilpos išlaisvinti briedį. Nuotrauka iš įvykio vietos

  Medžiotojai padėjo iš kilpos išlaisvinti briedį

  © Photo: Aplinkos ministerija
  Visuomenė
  Gauti trumpą nuorodą
  33 0 0

  Kelias dienas kilpoje praleidęs briedis liko gyvas aplinkosaugininkų dėka.

  VILNIUS, vasario 1 — Sputnik. "Girių" medžiotojų klubo medžiotojų ir Gyvūnų globėjų asociacijos pagalba pavyko išvaduoti briedį iš piktavalių paspęstos kilpos, praneša Aplinkos ministerija.

  Sausio 29 apie 16:00 Širvintų rajono medžiotojų klubo "Girios" medžiotojai pranešė, kad Ragaunės miško pamiškėje esančiuose krūmuose Širvintų rajone kilpoje rado gyvą briedį.

  Medžiotojai spėjo, kad kilpoje briedis praleido ne vieną dieną, nes aplink išlaužyti krūmai, ištrypta žemė. Gyvūnui pasisekė, kad kilpa užsiveržė ne iki galo.

  Tokį galingą gyvūną išvaduoti iš kilpos ne taip paprasta, todėl dar tą pačią dieną Širvintų rajono agentūra susisiekė su Gyvūnų globėjų asociacija.

  Iš pat ryto Gyvūnų globėjų asociacija atsiuntė savo atstovą, kuris briedžiui suleido net aštuonias strėles vaistų. Ir po tokios dozės vaistų gyvūnas visiškai nepasidavė, priartėjus žmonėms pašokdavo ir gindamasis grasino savo kanopomis.

  Tačiau, užmetus skudurą ant akių, galiūną pavyko šiek tiek apraminti ir didelėmis žirklėmis nukirpti gana neploną lyną, kuris jau buvo įsiveržęs į gyvūno odą.

  Лося спасли из силков
  Briedžio iš kilpos išvadavimo operacija

  Ketinantiems statyti kilpas norime priminti, kad Lietuvos Respublikos Administracinių nusižengimų kodekso 290 straipsnio 5 dalis numato administracinę atsakomybę nuo 600 iki 1 700 eurų, bei žalą aplinkai, kuri siekia 5 070 eurų už briedžio patino neteisėtą sumedžiojimą.

  Dar šia tema

  Aplinkosaugininkai suskaičiuos Lietuvos vilkus ir lūšis
  Nepatraukė šilti kraštai: Lietuvoje liko žiemoti dydysis baublys
  Šiauliuose pasiklydusį stirniuką aplinkosaugininkai paleido į laisvę
  Tegai:
  paspęsta kilpa, medžiotojai, briedis, Gyvūnų globėjų asociacija, "Girių" medžiotojų klubas, Lietuva
  Community standardsDiscussion

  Svarbiausios temos